2011 Gegužės 01

Kaunas Jazz

Nesirūpink: laukia keturios džiazo dienos

veidas.lt

Kai prieš gerus du dešimtmečius Lietuva kartu su visu pasauliu mušdama ritmą ir pasišvilpaudama niūniavo “Don’t Worry, Be Happy”, niekas net Sąjūdžio euforijos įkvėptas nesitikėjo išvysti jos jauno ir guvaus atlikėjo čia pat, Lietuvoje. Gaila, kad svajonės pildosi lėtai… Ir nebelieka kitos išeities, kaip kartoti guodžiantį užkeikimą: niekad blogiau negu vėliau.

Tai tik žodžių džiazas. O štai gyvas Bobby McFerrinas Lietuvoje – nebe toks jaunas, bet, tikėkimės, vis dar guvus. Gegužės 1-ąją numatytas charizmatiškojo atlikėjo koncertas Kauno sporto halėje.

Savas muzikos platybėse

B.McFerrinas vadinamas žmogumi orkestru. Dešimties “Grammy” statulėlių laimėtojas, vienas žymiausių vokalo novatorių ir improvizatorių visame pasaulyje. Ir kartu – klasikinės muzikos dirigentas, koncertavęs su Vienos filharmonijos orkestru ar žymiu kinų violončelininku Yo-Yo Ma. Visame pasaulyje įvairiapusės B.McFerrino muzikos įrašų parduota per 20 mln. kopijų.

Žymiausias šių metų “Kaunas Jazz” festivalio svečias – išskirtinis dainininkas. Jo balsas apima keturių oktavų diapazoną, pasižymi plačia vokalo technika, jis tarsi vokalo tyrinėtojas, koncerto metu sujungiantis džiazo, folkloro, klasikos bei pasaulinės muzikos melodijas su sava improvizacija bei perteikiantis tai klausytojams. Taip gali atgimti žymioji “Ave Maria”, kurią Bobby atlieka kartu su publikos “choru”.

B.McFerrinas bendradarbiauja ir su kitais džiazo grandais, tokiais kaip Chickas Corea arba Herbie Hancockas. Kaip vienas svarbiausių muzikos paveldo globėjų, Bobby lieka unikalus ir savas visame šiuolaikinės muzikos pasaulyje.

“B.McFerrino koncertas – mūsų trejų metų darbas”, – neslepia “Kaunas Jazz” meno vadovė Indrė Jučaitė. Su partneriais Latvijoje, Estijoje ir Suomijoje festivalio organizatoriams pavyko surengti nedidelį atlikėjo turą prie Baltijos.

Savaitgalis, kupinas muzikos

Vienas tokio lygio svečias festivalyje neretai pritemdo kitas atvykstančias žvaigždes. O be reikalo, nes tiek amerikiečių bosininkas Richardas Bona, tiek būgnininkas Poggie Bellas, tiek argentiniečių gitaristas Estebanas Colucci ar Kubos smuikininkas Omaras Puente verti savarankiško spindesio.

Neteisinga būtų nurašyti ir lietuvių muzikantų projektus. Šįmet savo kūrybą festivalio renginiuose pristatys Domas Aleksa, Egidijus Buožis, Petras Vyšniauskas bei Kauno bigbendas.

Dvedešimt pirmajame “Kaunas Jazz” festivalyje, pasak I.Jučaitės, stengiamasi praplėsti džiazo, kaip žanro, ribas, todėl įvairiuose koncertuose bus galima išgirsti tiek “funk”, tiek hiphopo, tiek roko, tiek Lotynų Amerikos muzikos priemaišų.
Festivalis neatsisakys ir per du dešimtmečius susiformavusių tradicijų: pavyzdžiui, varpų džiazo improvizacijų Karo muziejaus sodelyje, kurias atidarymo vakarą miestiečiams dovanos Giedrius Kuprevičius ir Julius Vilnonis. Vienybės aikštėje savaitgalį vyks lauko koncertai, kuriuose kartu su jaunais lietuvių muzikantais pasirodys ir festivalio svečiai.

Bus demonstruojamos džiazo mados, meno galerijoje MJ veiks specialiai festivaliui menininkų parengta paroda “Jazz’Pro”, o patys jauniausi menininkai kaip ir kiekvieną pavasarį improvizuos ant miesto grindinio.

Be to, džiazo savaitgalio Kaune garsinį foną paįvairins sezoną atidarančių baikerių kolonos ir orkestro “Ąžuolynas” vedama iškilminga eisena Laisvės alėjoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...