2012 Rugpjūčio 21

Neringos gyventojai matys kokybišką skaitmeninę televiziją

veidas.lt


AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) vietoje radiorelinių linijų Neringos mieste pradėjo eksploatuoti šviesolaidinius plačiajuosčio ryšio tinklus. Drauge su Neringos miesto savivaldybe vykdydama projektą „Neringa ERDVĖS“, bendrovė Alksnynės, Juodkrantės, Pervalkos, Preilos ir Nidos gyventojams teikia skaitmeninės kabelinės televizijos, interneto ir fiksuotosios telefonijos paslaugas.

Inovacijai Neringoje įgyvendinti buvo pasinaudota RAIN plačiajuosčio ryšio tinklų infrastruktūra, investuota įsigyjant galinę ryšio perdavimo įrangą.

„Technologijos pasikeitimas reiškia didžiulį kokybinį šuolį – šviesolaidiniais tinklais perduodami signalai dabar patikimai pasieks kiekvienus namus“, – sako Telecentro komercijos direktorius Egidijus Ropė.

Jo teigimu, Telecentro paslaugomis Neringoje besinaudojantys skaitmeninės kabelinės televizijos žiūrovai savo televizoriuose kokybišką vaizdą matys, esant net ir labai nepalankioms oro sąlygoms.

Kabelinės televizijos „Neringa ERDVĖS“ paslaugas užsisakę gyventojai gali rinktis iš daugiau nei 40 TV programų, transliuojamų 7 pasaulio kalbomis. Jie naudojasi plačiajuosčiu internetu be duomenų ribojimo, telefonu tarpusavyje kalbasi nemokamai.

Neringos gyventojams prieinama ne tik kabelinė, bet ir analoginė antžeminė televizija – jie gali nemokamai žiūrėti Telecentro pirmuoju tinklu siunčiamas BTV, LNK, LTV, TV3 programas.

Kai kurie šios kurortinės zonos gyventojai (priklauso nuo gyvenamos vietos reljefo ypatumų) gali matyti ir nemokamą skaitmeninę antžeminę televiziją, nukreipę TV antenas į Klaipėdoje, Švėkšnoje arba Tauragėje įrengtus Telecentro siųstuvus.

Be to, VšĮ Lietuvos radijas ir televizija (LRT) visoje šalyje, taip pat ir Nidoje, diegs savo atskirą antžeminės skaitmeninės televizijos tinklą, kuriuo po š.m. spalio 28 d., t.y. atsisakius šalyje analoginės antžeminės televizijos, planuoja pradėti siųsti nemokamas LRT TV programas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...