2010 Gruodžio 08

Užsienis

Nerimas dėl LPL paskatino dvi švedes apkaltinti “WikiLeaks” vadovą išprievartavimu

veidas.lt

Dvi švedės, kaltinančios tinklalapio “WikiLeaks” įkūrėją Julianą Assange’ą (Džulianą Asandžą) seksualiniais nusižengimais, iš pradžių neketino siekti, kad jam būtų pareikšti kaltinimai – jos tiesiog norėjo jį surasti ir įtikinti atlikti tyrimus dėl lytiniu keliu plintančių ligų (LPL), tvirtina keli tuometinės jo aplinkos žmonės.

Moterys, kurios rugpjūtį turėjo lytinių santykių su J.Assange’u, drauge nuėjo į policiją, kai joms nepavyko įtikinti “WikiLeaks” įkūrėjo kreiptis į gydytoją ir pasitikrinti dėl LPL, sakė minėti žmonės, tarp jų keli buvę artimi J.Assange’o bendražygiai, kurie vėliau su juo susipyko.

Pasak šaltinių, moterys negalėjo susisiekti su J.Assange’u, nes jis buvo išjungęs savo mobilųjį telefoną bijodamas, kad jo priešai gali jį susekti.

J.Assange’as, kuris antradienį buvo areštuotas Londone, turi ir gausų būrį garbintojų, ir peikėjų.

Jo įkurtas tinklalapis skelbia nutekintus slaptus vyriausybių ir kompanijų dokumentus. Prieš kurį laiką “WikiLeaks” pradėjo viešinti 250 tūkst. diplomatinio susirašinėjimo tarp JAV Valstybės departamento ir šalies ambasadų užsienyje dokumentų, atskleidusių ne visada diplomatišką JAV diplomatijos veidą.

J.Assange’o slapumas neabejotinai pakišo jam koją. Jei “WikiLeaks” vadovas būtų atsiliepęs į minėtų moterų skambučius ir neišvykęs iš Švedijos, kai policija pradėjo tyrimą, veikiausiai nebūtų užvirusi visa ši košė.

Tyrimas Švedijoje vyko labai permainingai. Kai rugpjūčio pradžioje buvo išduotas J.Assange’o arešto orderis dėl kaltinimų išžaginimu ir seksualiniu priekabiavimu, jau kitą dieną bylą tiriantis prokuroras panaikino kaltinimą išprievartavimu. Po tokio netikėto posūkio byloje atrodė, kad tyrimas dėl 39 metų australų programišiaus apskritai bus nutrauktas.

Tuomet minėtos švedės kreipėsi pagalbos į advokatą, kuris paskelbė, jog reikalaus ne tik tęsti tyrimą, bet vėl pateikti J.Assange’ui kaltinimą išžaginimu. Greitai byla buvo perduota vienai iš trijų Švedijos valstybinio kaltinimo direktorių – prokurorei Marianne Ny (Marianei Niu), kuri nusprendė atnaujinti tyrimą dėl išprievartavimo ir toliau tyrė bylą dėl seksualinio priekabiavimo. Ji priėmė sprendimą, kad J.Assange’as turi būti oficialiai apklaustas.

Kai J.Assange’as išvyko iš Švedijos, šios šalies pareigūnai išdavė Europos arešto orderį, kad “WikiLeaks” vadovas būtų sulaikytas ir grąžintas į Švediją.

Visgi Švedijos prokuratūros atstovė spaudai pabrėžė, kad šiuo metu J.Assange’as Švedijoje nėra oficialiai apkaltintas jokiais baudžiamaisiais nusižengimais, o jį tiesiog norima apklausti.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Aurimas Aurimas rašo:

    Manyčiau, kad ateityje “Wikileaks” įeis į istoriją.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...