2011 Gegužės 24

Nepavyksta priimti sprendimo dėl MMA didinimo

veidas.lt

BFL

Seimui nepavyko primti konservatorių frakcijos nario Gintaro Songailos parengtos rezoliucijos dėl minimalios mėnesio algos, kuria siūlyta dėl MMA leisti pirmiausia apsipręsti Trišalei tarybai, o paskui sprendimą priimti Vyriausybei.

Už rezoliuciją balsavo 54, prieš 53 Seimo nariai, tačiau ją priimti balsų neužteko, nes pagal Seimo Statutą, jeigu prieš rezoliuciją balsuoja daugiau kaip trečdalis parlamentarų, ji nepriimama, nors už priėmimą ir balsuoja daugiau.

Seimas nutarė šią rezoliuciją leisti iniciatoriams tobulinti.

G. Songaila pasiūlė Vyriausybei, remiantis objektyviais ekonominės socialinės padėties vertinimais, neatidėliojant suformuoti poziciją savo atstovams Trišalėje taryboje dėl MMA didinimo, o gavus Trišalės tarybos teikimą – priimti Vyriausybės nutarimą dėl naujo MMA dydžio. Trišalės tarybos prašoma kuo greičiau priimti sprendimą.

G. Songaila taip pat pasiūlė Trišalei tarybai ir Vyriausybei apsvarstyti diferencijuotos MMA nustatymą atskiroms ūkio šakoms, regionams bei darbuotojų  grupėms.

Ekonomikos komiteto narys Valdemaras Valkiūnas aiškino, kad 100 ar 200 litų padidinta MMA neišspręs problemų: ”Siūlau iki 1,2 tūkst. didinti MMA (nuo 2013 metų – BNS), tada žmogus iš tokios algos sugebės bent pragyventi”. Jis siūlė šalies gyventojams kreiptis į teismus ir reikalauti iš valstybės žalos atlyginimo, kad jiems  nesudaromos sąlygos užsidirbti tiek, kad galėtų “bent minimaliai pragyventi”.

Anksčiau antradienį Seimas nepritarė Krikščionių frakcijos atstovo Vidmanto Žiemelio siūlymui MMA didinimui iki 900 litų nuo nuo liepos mėnesio, o nuo 2012 metų – iki 1 tūkst. litų.

Seimas nutarė abi rezoliucijas sujungti į vieną ir, iniciatoriams jas patobulinus, svarstyti iš naujo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...