2011 Balandžio 03

Japonija

Nepavyko užtaisyti plyšio Fukušimoje

veidas.lt

Inžinieriai Japonijos Fukušimos atominėje elektrinėje sekmadienį nauju metodu bando užtaisyti plyšį, pro kurį į Ramųjį vandenyną plūsta itin radioaktyvus vanduo ir kurio nepavyko užtaisyti betonu.

Per praėjusio mėnesio žemės drebėjimą ir cunamį apgadintoje elektrinėje taip pat buvo atliktas patikrinimas, kurio metu naujų vietų, pro kurias į aplinką veržtųsi spinduliuotė, neaptikta.

Šeštadienį pareigūnai aptiko plyšį, iš kurio į Ramųjį vandenyną veržiasi radioaktyvus vanduo – tai pirmas nustatytas tiesioginis jūros taršos šaltinis. Manoma, kad tas vanduo veržiasi iš reaktoriaus šerdies.

Kompanijos TEPCO paskelbtoje nuotraukoje matyti iš sienos besiveržianti ir į jūrą krintanti vandens srovė. Ištekančio vandens kiekis nėra aiškus. Tas užterštas vanduo greitai išsisklaidys vandenyne, tačiau jis gali kelti pavojų elektrinės darbuotojams.

Minimas 20 cm įtrūkimas yra vienoje eksploatacinėje šachtoje, iš kurios į jūrą išsiliejo vanduo su radioaktyviu jodu, sakė Hidehiko Nishiyama (Hidehikas Nišijama) iš Japonijos branduolinio ir pramoninio saugumo agentūros.

Darbininkai užpylė tą šachtą betonu, bet vandens tai nesustabdė.

Dabar jie į vamzdį, kuris šachtą jungia su likusia sistemos dalimi, įšvirkštė polimero, kuris gali absorbuoti didžiulį kiekį vandens ir kurio tūris gali padidėti 50 kartų. Kol kas neaišku, ar tuo polimeru pavyko sustabdyti vandens veržimąsi.

Manoma, kad plyšys sienoje atsirado per žemės drebėjimą, tačiau tyrimas šiuo klausimu dar nebaigtas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...