2010 Kovo 15

Teismai

Nepasitikėjimas teismais Lietuvoje viršijo visus rekordus

veidas.lt

Pasitikėjimas Lietuvos teismais smuko iki žemiausio lygio per pastaruosius dvylika metų. Iš visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro “Vilmorus” apklausų analizės sužinome, kad dabar teismais nepasitiki beveik pusė Lietuvos gyventojų. Vien per pastaruosius metus nepasitikėjimas teismais padidėjo net 10 proc.

O pasitikinčiųjų šalies teismais sumažėjo iki mažiau nei 15 proc., tai mažiausias nuošimtis nuo pat 1998-ųjų.
Lietuvos teisėjų tarybos pirmininkė Laima Garnelienė mano, jog pasitikėjimas teismais smuko ne dėl to, kad jie ėmė dirbti prasčiau, o todėl, kad pastaruoju metu Seimo, Vyriausybės bei kitų institucijų kritika suformavo prastą visos teisėtvarkos įvaizdį. Tai visų pirma įvyko dėl rezonansinės Kauno pedofilijos bylos ir kitų didelio atgarsio sulaukusių bylų.

Be to, teisėjos manymu, prie teismų įvaizdžio formavimo prisideda pačių bylų dalyvių nuomonė. “Senos demokratijos šalyse, priešingai nei pas mus, žmonės teismo sprendimą priima kaip galutinę, o ne kurios nors vienos šalies tiesą”, – skirtumus pabrėžia L.Garnelienė.

Sociologams Lietuvos gyventojų pasiteiravus, kodėl jie nepasitiki teismais, dažniausi buvo tokie atsakymai: teismai papirkti ir neobjektyvūs; teismai neteisingai baudžia ar vilkina bylas. Priminsime, kad daugiausiai žmonių, 25 proc., teismais Lietuvoje pasitikėjo 2004 m.

ES šalyse padėtis daug geresnė: teismais pasitiki vidutiniškai 47 proc., o nepasitiki – 45 proc. žmonių.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...