2011 Sausio 20

Savivaldos rinkimai

Nepartiniai savivaldos rinkimų dalyviai parašų barjerą įveikė nesunkiai

veidas.lt

Savarankiškai savo kandidatūrą savivaldos rinkimuose siekiantys kelti politikai parašų barjerą įveikė nesunkiai – pirminiais duomenimis, dauguma pretendentų savivaldybių rinkimų komisijoms pristatė reikiamą skaičių rinkėjų parašų.

Daugiausiai nepriklausomų politikų siekia kandidatuoti į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą – čia nepriklausomais politinės kampanijos dalyviais registravosi 131 asmuo.

Kaip BNS informavo Vilniaus miesto savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Sigitas Kaziulionis, parašų rinkimo lapus atsiėmė 123 pretendentai. Visi jie pristatė reikiamą skaičių užpildytų parašų lapų, tačiau, ar jie tęs rinkimų kovą, paaiškės parašus patikrinus.

“Kai kurie parašų rinkimo lapų net neatsiėmė, nesusitvarkė reikiamų dokumentų, anketų, deklaracijų. Turbūt žmonės tiesiog įvertino savo galimybes. O visi registruoti atnešė surinkę reikiamus parašus, kai kurie – gerokai, net dvigubai daugiau, šiuo metu parašai tikrinami”, – sakė S.Kaziulionis.

Vilniaus miesto savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas tvirtino, jog jau patikrinta 70 pretendentų parašų, dėl jų abejonių nekilo. P

retendentams kandidatuoti Vilniuje reikėjo surinkti ne mažiau kaip 880 tos savivaldybės rinkėjų parašų.

Dėl Mažeikių rajono savivaldybės tarybos nario mandatų siekė kovoti 94 nepriklausomi politikai.

Kaip BNS informavo šios savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Alvyda Purauskytė, iš jų parašų lapus atsiėmė 87 asmenys, ir tik vienam nepavyko surinkti reikiamo skaičiaus – 190 – savivaldybės rinkėjų parašų.

Kauno mieste iš 51 politinės kampanijos dalyviais užsiregistravusių politikų parašų rinkimo lapus atsiėmė 49 pretendentai.

Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Elena Skirmantienė BNS patvirtino, kad keturi asmenys pripažino parašų nesurinkę. Patikrinus kitų atneštus parašus, paaiškėjo, jog surinkę reikiamą skaičių – 680 – savivaldybės rinkėjų parašų surinko 42 politikai.

Pirmininkės teigimu, dėl likusių kelių pretendentų parašų tinkamumo kyla klausimų, dėl jų bus sprendžiama šįvakar komisijos posėdyje.

Vietos žiniasklaida skelbia, jog iš devynių pretendentų aštuoniems pavyko surinkti reikiamus parašus norint kandidatuoti į Klaipėdos miesto savivaldybės tarybą. Anykščių rajone parašus pavyko surinkti visiems 19 pretendentų į kandidatus.

Iš viso per nustatytą laiką savarankiškais savivaldybių tarybų rinkimų kampanijos dalyviais registravosi 561 nepartinis asmuo ir 25 partijos.

Tarp savarankiškų kampanijos dalyvių yra ir vienas ne Lietuvos pilietis. Pagal įstatymą, savivaldybės tarybos nariu gali būti renkamas nuolatinis šios savivaldybės gyventojas, kuriam rinkimų dieną yra sukakę 20 metų. Kandidatas neprivalo būti Lietuvos pilietis.

Vasario 27 dieną iš viso bus renkami 1526 savivaldybių tarybų nariai. Tai yra 14 tarybos narių mažiau nei per praėjusius rinkimus.

Pirmą kartą rinkimuose galės dalyvauti ir savarankiškai išsikėlę kandidatai.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...