2014 Rugpjūčio 18

Nepabūgę lietingo oro Nidos gyventojai ir svečiai džiaugėsi renginiais

veidas.lt


Nors ilgai lauktas Žolinės savaitgalis nepradžiugino šiltu saulėtu vasaros oru, tačiau atvykusius į Neringos kurortą svečius ir jos gyventojus Nida pasitiko iš anksto suplanuotais ilgojo savaitgalio renginiais.
Žolinės dienos vakarą iškilmingai užbaigtas jau 16-tas tarptautinis kamerinės muzikos festivalis „Kuršių nerija’’. Užbaigimo koncerto programa ,,J.S.Bachas ir A.Vivaldi II’’ vyko Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčios amfiteatre. Viso festivalio, prasidėjusio liepos 27 dieną, metu klausytojai buvo supažindinami su iškiliausiais baroko, klasikos ir šiuolaikinės epochos kūriniais.
Kaip ir kasmet, taip ir šiemet rugpjūčio 15-16 dienomis Nidos uosto teritorijoje, Žvejo etnografinėje sodyboje vyko Senųjų amatų dienos. Renginio svečiai dvi dienas turėjo galimybę susipažinti ir iš arčiau stebėti kaip gaminami kibirėliai iš liepos žievės, apdorojamas gintaras, kepama duona ant akmenų. Taip pat patys pasigaminti papuošalų, aplankyti XIX amžiaus vaistinę, susipažinti su to laikmečio lietuvių papročiais, valgiais, burtais bei išmėginti savo taiklumą šaudant iš lanko ar timpų.
Penktadienį ir šeštadienį netoli jūros įsikūrusiame restorane ,,Sensus’’ svečiai turėjo galimybę nusikelti į šiltą ir saulėtą Sardinijos salą ragaudami tikrus sardinietiškus patiekalus, pagamintus tikro sardo virtuvės šefo Antonio rankomis. Renginį, kurio metu instrumentinės grupės ,,Vera Primavera’’ akordeonistė Aurelija atliko itališkus kūrinius, kartu su restorano šeimininkais padėjo organizuoti Sardinijos draugų asociacija, skėmingai tiesianti tiltą tarp savo saulėtos salos ir gražaus, nors ir lietingo, Lietuvos krašto.
Nors ir Neringa izoliuota geografiškai ir pasiekiama tik persikėlus per marias, kasmet šis kurortas pritraukia ženklų skaičių gražios gamtos, autentiškos aplinkos išsiilgusių lietuvių bei šalies svečių. Čia atvažiuoti mėgsta tiek ramiam, tiek aktyviam poilsiui pirmenybę teikiantys poilsiautojai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...