2015 Rugpjūčio 10

Nepabūgę karščių vilniečiai rinkosi į Aurelijaus Globio koncertą

veidas.lt

Nors pastarąją savaitę termometrų stulpeliai ne retai rodydavo 30 laipsnių, o kartais ir daugiau, į rengiamą autorinį koncertą rugpjūčio 6 d. gitaros virtuozui Aurelijui Globiui pavyko sukviesti pavydėtinai didelę publiką. Asociacijos ARS Libera International organizuojamame renginyje skambėjo gitaros, perkusijų ritmai, aplodismentai ir susižavėjusių klausytojų šūksniai.

 

“Tai bus vakaras, kuriame atiduosiu klausytojams visą save. Labai retai darau tokius autorinius koncertus. Pasistengsiu, kad vakaras būtų labai gražus ir savitas. Jame pabandysiu atskleisti viską, ką gitara gali, pasinaudodama šiuolaikinius tempus, garsus ir melodijas. Aplinka ir gyvas instrumentas – gitara, manau, lems tai, kad tas vakaras bus itin jaukus ir atpalaiduojantis. Tai nebus kažkokios varžytuvės, kur vyraus greitis, tai bus tikrasis jausmas. To vakaro tik flamenko vakaru pavadinti gal net nedrįsčiau. Bus keletas kūrinių, kurie turės flamenko atspalvį. Aš nesu flamenko gitaristas, tiesiog paprastas gitaristas. Tik tiek, kad akustinė gitara labiausiai išsireiškia per flamenko. Tikri flamenkistai gal įžvelgtų, kad tai, ką aš atlieku, nėra tikras ir autentiškas flamenko, tai daugiau mano asmeninės improvizacijos, nes gitaroje aš visuomet matau flamenko stilių”, – dar prieš koncertą apie Mokytojų namų “Vasaros terasoje” nuskambėjusį flamenko projektą “Stars in The Sunrise” dar prieš jam įvykstant kalbėjo pats atlikėjas.

 

Kaip ir buvo žadėta – klausytojai buvo tiesiog užburti pietietiškų melodijų ir flamenko ritmų. Romantiškoje ir jaukioje aplinkoje vilniečiai ir miesto svečiai  paniro į naujai suskambančius gitaros ritmus, kuriuos paįvaino bei  dar labiau sustiprinso ir egzotišką foną suteikė perkusininkai Darius Pašiūnas ir Viktoras Krasauskas.

 

Visi trys menininkai klausytojams negailėjo savo jėgų ir emocijų. Aurelijus Globys betarpiškai bendravo su publika ir skleidė itin stiprią energetiką. Vakaro metu skambėjo ir atpažįstamų kūrinių ištraukos ir paties gitaristo kurtos melodijos. Vieną pirmųjų dainų A.Globys skyrė prieš kelias dienas su gyvenimu atsisveikinusiam draugui – grupės “Tabasco” nariui Rimvydui Vagoniui.

 

Iki paskutinės koncerto minutės klausytojai gėrė kiekvieną emociją, kuri sklido nuo scenos, o paskutines dainas jie klausė atsistoję ir negailėdami aplodismentų. Šiltai su publika atsisveikinę atlikėjai klausytojų buvo vėl pašaukti skanduote ir išprašyti pagroti dar vieną dainą.

 

A.Globio koncertas “Stars in The Sunrise” – dar vienas įrodymas, kad Lietuvos publika vertina išskirtinius atlikėjus ir mėgsta pasinerti į romantiškos muzikos skambesį. Todėl visi atlikėjo klaustojai buvo pakviesti į jau ne už kalnų vyksiantį vienintelį Lietuvoje flamenko festivalį “Siento Flamenko”

 

Rugsėjo 24 d. Vilniaus muzikiniame teatre New York miestiečius ir sostinės svečius vėl džiugins flamenko festivalis „Siento Flamenco“. Išskirtinės melodijos, aistra, veržlumas ir šokio bei muzikos harmonija – tai flamenko festivalio vakaro meniu.

Gimęs Ispanijos kraštuose, flamenko menas spėjo pavergti įvairių šalių gyventojus bei nepalieka abejingų ir Lietuvoje. Kasmet besiplečiantis flamenko mėgėjų, o kartu ir atlikėjų ratas, leido šiemet klausytojams pasiūlyti dar brandesnį, dar didesnį ir dar spalvingesnį flamenko festivalį. Flamenko – tai emocijų išraiška, apjungianti muziką, dainą ir šokį. Šiemet flamenko festivalyje pasirodysiantys dainininkai, gitaristai ir šokėjai pradžiugins klausytojų ausis pačiais įvairiausiais flamenko stiliais. Galėsite iš arčiau susipažinti su šiuo aistra alsuojančiu menu ir kas žino, gal tapsite pačiu karščiausiu šio meno gerbėju.

 

Šių metų „Siento Flamenco“ festivalio dalyviai ketina nustebinti klausytojus naujais, autoriniais darbais, taip pat dar niekur negirdėtomis temperamentingomis programomis, čia ir dabar kuriamomis improvizacijomis, eksperimentais bei kitais muzikiniais siurprizais. Itin karštas ir aistringas vakaras tikrai užkurs publiką ir privers pamiršti rudens žvarbą. Juk flamenko – tai aistra, temperamentas, netikėtumas, proveržis ir tiesiog žaižaruojančios emocijos.

 

Flamenko festivalyje savo talentą demonstruos ir publiką žavės aukščiausios klasės menininkai, pasiruošę parodyti flamenko iš visų pusių. Taip pat bus galima išgirsti ir specialiai „Siento Flamenko“ festivaliui susikūrusią sostinės gitaristų kompaniją „Vilnius Guitar Trio“.

 

Festivalyje dalyvaus – „Vilnius Guitar Trio“ (Artūras Chalikovas, Gintaras Šulinskas, Šarūnas Šimelionis), gitaristas Marius Zableckas, gitaristų Martyno Kuliavo ir Aleksandro Teno duetas, flamenko klubas „Tientos“, Sandra Muningytė (La Sandra) ir flamenko šokio studija FLAMENKO.LT, flamenko šokio studija „Flamenko akademija“, „Vilnius Guitar Trio“ ir Sandros Muningytės (La Sandra) ansamblis, Liucija Puidokaitė ir grupė.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...