2011 Birželio 13

Nemuno saloje bus mobili prieplauka

veidas.lt

BFL

Aktyvinant vandens turizmą Kauno regione planuojama prie naujosios “Žalgirio” pramogų ir sporto arenos įrengti mobilią prieplauką turistiniams ar pramogų laiveliams. Neabejojama, kad sutvarkius infrastruktūrą vandens turizmas Kaune populiarės.

Lėšų prieplaukos prie “Žalgirio” arenos įrengimui savivaldybė ketina skirti iš administracijos direktoriaus rezervo fondo, taip pat kartu su arenos operatoriumi bus pasirašoma bendradarbiavimo sutartis dėl turizmo plėtros Kauno mieste.

“Kasmet tvarkoma vandens kelių infrastruktūra, įsitikiname, kad įgyvendinti sumanymai tikrai yra naudingi turizmo plėtrai. Štai 2009-aisiais Nemune prie Vytauto bažnyčios įrengta pontoninė prieplauka mažiems laivams prisišvartuoti, o pernai pasiteisino su Kauno rajono savivaldybe inicijuotas maršrutas nuo tos prieplaukos Nemunu iš Kauno į Kulautuvą.

Reikėtų prisiminti senąjį Kauną, iki XVI amžiaus, kai jis dar priklausė Hanzos pirklių lygai, kai laivyba buvo neatsiejama miesto kasdienio gyvenimo dalis. Todėl manyčiau, kad prieplauka prie “Žalgirio” arenos gali tapti galutiniu maršruto tašku užsienio svečiams, keliaujantiems į Kauną iš Klaipėdos”, – sakė Kauno miesto meras Rimantas Mikaitis.

ELTA primena, jog pernai rudenį Kauno miesto savivaldybės ir Vidaus vandens kelių direkcijos iniciatyva parengta galimybių studija, kaip panaudoti Nemuną laivybai nuo krovininės prieplaukos H. ir O. Minkovskių gatvėje iki Kauno hidroelektrinės. Studiją gerai įvertino tiek miesto vadovai, tiek Susisiekimo ministerijos atstovai, mokslininkai bei verslininkai.

Pristatydamas šį projektą valstybės įmonės Vidaus vandens kelių direkcija vadovas ir Kauno miesto tarybos narys Gintautas Labanauskas Kauno perspektyvas palygino su Paryžiuje įvykdytomis vandens kelio rekonstrukcijomis. Čia jau prieš kelis dešimtmečius pradėtas bendras vietos verslo ir savivaldybės projektas atvėrė daugiau įdomių turistinių maršrutų, supažindinančių svečius su šia Prancūzijos sostinės dalimi.

“Bendra Kaune inicijuoto projekto vertė tikrai nemaža – apie 3,5 mln. litų, tačiau suprantame situaciją ir pradėsime viską nuo mažų žingsnelių, kurių pirmas būtų Nemuno farvaterio sutvarkymas iki “Žalgirio” arenos. Tam reikėtų išvalyti apie 80 tūkst. kilogramų grunto, pašalinti riedulius nuo upės dugno bei pagilinti grimzlę iki 115 cm, kad galėtų praplaukti privatūs laiveliai ar nedideli kateriai. Techniškai tai nėra sudėtingas darbas, o kartu su prieplaukos įrengimu saloje bendra darbų kaina siektų apie 100 tūkst. litų. Numatoma navigacija Nemuno upėje truktų 230 dienų per metus”, – sakė direktorius.

Vienas pagrindinių prieplaukos prie arenos įrengimo tikslų – noras atgaivinti gerai visų prisimenamą maršrutą Nemunu plaukiant “Raketa”. Prieplaukoje numatoma įrengti ir degalinę – tai paskatintų čia švartuotis bei papildyti degalų atsargas ir vandens turizmu užsiimančius smulkiuosius verslininkus – laivų savininkus.

Kauno miesto meras R. Mikaitis, praėjusią tarybos kadenciją aktyviai kuravęs šį projektą, džiaugėsi, kad jo įgyvendinimas ne tik sudarytų galimybę priplaukti prie Nemuno salos bei “Žalgirio” arenos, bet ir paskatintų privataus verslo, tokio, kaip vandens taksi, atsiradimą.

“Šalia naujosios “Žalgirio” arenos planuojama prieplauka jau yra brėžiniuose. Ji turėtų įsikurti prie akmenimis grįstos krantinės. Tai bus mobili, pagal vandens lygį Nemune nusileidžianti arba pakylanti, prieplauka. Šioje vietoje prieplaukai yra visos sąlygos – elektros įvadas, bus tvarkoma nuotekų sistema”, – sakė Miesto tvarkymo skyriaus, kuris rūpinsis prieplaukos įrengimu, vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Kauno rajone jau yra įrengtos keturios kilnojamosios prieplaukos: Vilkijoje, Kulautuvoje, Zapyškyje ir Raudondvaryje. Beje, Vilkija turi vienintelį Lietuvoje išlikusį ir veikiantį upių keltą.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...