2011 Birželio 16

Nemunas Kaune neatitinka higienos reikalavimų

veidas.lt

BFL

Savaitės pradžioje viena maudykla Nemune ties Kaunu ir du Jonavos rajono tvenkiniai buvo pernelyg užteršti, kad juose būtų galima maudytis.

Higienos normos viršytos Kaune, senajame paplūdimyje Nemune prie pėsčiųjų tilto. Čia padidėjo žarninių enterokokų ir žarninių lazdelių skaičius. Anot miesto savivaldybės, kituose Kauno miesto paplūdimiuose vandens tarša leidžiamų higieninių normų neviršija.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro duomenimis, higienos normų birželio 13-ąją neatitiko ir Jonavos rajono Žeimių bei Užusalių tvenkiniai.

Daugumos kitų tirtų šalies maudyklų ir poilsio zonų vanduo atitiko higienos reikalavimus. Kol kas informacijos nepateikiama apie Vilniaus, Kretingos ir Mažeikių rajonų maudyklų vandens kokybę, žadama tai padaryti birželio pabaigoje.

Ežeruose, kur tarša anksčiau buvo padidėjusi, paskutiniais duomenimis, higienos normos neviršijamos ir maudytis galima. Tai Vievio ežeras Elektrėnų savivaldybėje, Orijos ežeras Kalvarijos savivaldybėje, Kelmės rajono Gauštvinio ežeras

Centras įspėja, kad besimaudantiems vandenyje, užterštame mikroorganizmais, tokiais kaip žarniniai enterokokai ar žarninės lazdelės, galima susirgti odos infekcijomis, nurijus tokio vandens rizikuojama susirgti virškinamojo trakto infekcinėmis ligomis. Kitos galimos infekcijų vietos – akys, ausys, nosies ertmė, viršutiniai kvėpavimo takai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...