2011 Gegužės 08

Euromelanomos diena

Nemokamai tikrins dėl odos vėžio

veidas.lt

Gegužės 9 d. didžiuosiuose Lietuvos miestuose ketvirtą kartą vyks Euromelanomos dienos akcija. Jos metu visi norintys galės nemokamai pasitikrinti dėl galimų odos vėžio požymių. Užsiregistruoti reikėtų gegužės 2–3 d. nuo 9 iki 16 val. telefonais: 8 800 20 065, 8 800 20 066.

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Dermatovenerologinio centro direktorė Matilda Bylaitė informuoja, kad melonomos rizika net 75 proc. padidėja tiems žmonėms, kurie bent du kartus buvo įdegę saulėje iki pūslių. Didesnės rizikos grupei priskiriami ir turintys odoje daugiau nei 100 apgamų, ypač nelygiu kontūru ar besikeičiančiais kraštais, ir kurių šeimoje yra sirgusių melanoma ar odos vėžiu.

“Šia akcija norime visiems priminti, kad kaitinantis negalima užsimiršti. Ilgai būnant saulėje gali išsivystyti ne tik gerybiniai ar piktybiniai augliai, bet ir alergija, fotodermatitas. Tada odą išberia, niežti, gali atsiverti net žaizdos, ypač jei žmogus deginasi prieš tai pasitepęs įvairiais medikamentiniais tepalais”, – perspėja M.Bylaitė.

Gydytoja primena, kad saulės spinduliai – tai ir pagrindinė ankstyvo odos senėjimo priežastis. Saulė skatina raukšlių susidarymą, odos storėjimą, pigmentaciją. Akis taip pat reikia saugoti, nes ilgas buvimas saulėje gali paskatinti ankstyvą kataraktos vystymąsi. Saulės spindulių nuo 11 iki 15 val. apskritai reikėtų vengti arba veidą ir galvą pridengti plačia skrybėle, dėvėti kūną dengiančius drabužius. Vaikai iki trejų metų net maudytis turėtų su marškinėliais.

Susiruošus kaitintis nereikėtų pamiršti ir kremo nuo saulės, kurį rekomenduojama tepti storu sluoksniu kas dvi valandas.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...