2011 Birželio 15

Nemokamai studijuos beveik 5,5 tūkst. magistrantų

veidas.lt

BFL

Šiemet į nemokamas studijas numatyta priimti beveik 5,5 tūkstančio būsimųjų magistrų. Daugiau kaip 4,1 tūkst. antrosios pakopos pirmakursių studijos bus apmokamos iš valstybės biudžeto, dar 1,3 tūkst. į magistrantūrą bus priimta ES struktūrinių fondų lėšomis.

Sudėjus valstybės biudžeto ir Europos Sąjungos pinigus, bendras magistrantūros vietų skaičius šiemet dar išauga. Išlaikant tą patį kaip ir pernai vietų skaičių humanitariniuose ir socialiniuose moksluose bei menuose, daugiau vietų skiriama sritims, kuriose atnaujinamos ir kuriamos naujos šiuolaikinės studijų programos, reikalingos mokslo, studijų ir verslo slėniams. Kaip rodo tarptautinė praktika, itin svarbu investuoti į šios pakraipos aukštos kvalifikacijos specialistų rengimą, taip klojant pamatus aukštųjų technologijų sektoriui.

Iš viso biomedicinos mokslų sričiai šiemet atiteks 645, fiziniams mokslams – 594, technologijos – 1750, socialiniams mokslams – 1697, humanitariniams mokslams – 438, meno studijoms – 329 studijų vietos.

Iš valstybės biudžeto finansuojamos magistrantūros vietos konkretiems universitetams bus paskirstytos pagal mokslo veiklos rezultatus ir 2010 m. gautų studijų krepšelių skaičių.

Bendras magistrantūros vietų skaičius lyginant su ankstesniais metais didėja. 2009 m. į valstybės finansuojamas studijas priimta 4547 magistrantų, o 2010 m. pasitelkus papildomas ES lėšas iš viso pradėjo studijuoti 4772 magistrantūros pirmakursiai.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...