2012 Spalio 09

Nemaloni žinia tiek Konstituciniam Teismui, tiek R.Paksui

veidas.lt


Pastaraisiais mėnesiais iš įvairių kalbėtojų lūpų Konstitucinio Teismo adresu pilasi daug kritikos. Ypač daug aistrų sukėlė Rolando Pakso istorija ir Lietuvos Konstitucinio Teismo vaidmuo joje. Iš skirtingų stovyklų girdėti skirtingi kaltinimai, tad mūsų savaitraštis nusprendė pasidomėti, ką šia tema mano visuomenė, o klausimus pateikėme gana aštrius.
Taigi iš “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos naujausios apklausos sužinome, jog 82,2 proc. apklaustųjų mano, kad Konstitucinis Teismas Lietuvai reikalingas, tiesa, 36,2 proc. pabrėžia, kad jis turėtų būti kitoks, nei yra dabar. Toks didelis taip manančių žmonių nuošimtis jau yra nemažas akmuo į Konstitucinio Teismo daržą.
O atsakymą į antrąjį klausimą itin nemalonu bus išgirsti R.Paksui, mat daugiau nei pusė apklaustųjų mano, kad apkaltos būdu pašalintam prezidentui, Seimo nariui ar teisėjui apskritai niekada neturėtų būti leidžiama užimti pareigų, dėl kurių reikia prisiekti. Dar 37 proc. respondentų manymu, toji bausmė turėtų būti ilgesnė nei 12 metų.

Jūsų nuomone, ar Lietuvai reikalingas Konstitucinis Teismas? (proc.)

Taip    46
Reikalingas, bet kitoks, nei yra dabar    36,2
Ne    14,4
Nežinau    3,4

Jūsų vertinimu, kiek metų apkaltos būdu pašalintam prezidentui, Seimo nariui ar teisėjui neturėtų būti leidžiama užimti pareigų, dėl kurių reikia prisiekti? (proc.)

Jiems niekada neturėtų būti leidžiama užimti pareigų, dėl kurių reikia prisiekti     50,8
Daugiau nei dvidešimt metų    19,4
13–20 metų    10,4
8 metus    8,6
12 metų    7,2
4 metus    2,2
Nežinau    1,2
Kita    0,2

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2012 m. rugsėjo 24–26 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. kaunietis kaunietis rašo:

  Vieną kartą sulaužius priesaiką, antrą kartą nebegalima leisti vėl prisiekti,nes tada tampa priesaika bevertė.O Paksas -tai nesusipratimas,nesubrendęs vaikigalis…

 2. tiesiog tiesiog rašo:

  Paksas silpnas, infantiliškas ir užuojautos vertas žmogutis, dar iki šiol su trumpikėmis.Jei iš jo kas nors nori padaryti erelį, arba jo sėbrai slepiasi už jo nugaros (ypač Mazuronio klanas), sudarydami įvaizdį, kad jį gina, tai Paksius yra dar vargšesnis.Jis to nesupranta ir įsijautęs į erelio įvaizdį demonstruoja dar disesnį savo neįgalumą.

 3. izabele izabele rašo:

  Bent jau Pakso atveju, tai manau, kad būtinai turėjo būti nustatyta Konstitucijos pažeidimo gradacija: labai abejoju ar jo pažeidimą galima laikyti šiurkščiu…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...