2011 Rugpjūčio 02

Nelegalūs vežėjai – neįveikiama bėda

veidas.lt

"Veido" archyvas

Vyriausybės ketinimai per šiuos metus bent jau aplaužyti ragus šešėlinei ekonomikai tėra tuščios šnekos, nes nesugebama atlikti netgi smulkių darbelių – pavyzdžiui, iš Lietuvos miestų autobusų ir geležinkelio stočių prieigų išguiti čia tarpstančių nelegalių, nė lito jokių mokesčių nemokančių keleivių vežėjų.

Mokesčiai – jums, keleiviai – mums. Tokia taisykle vadovaujasi Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose mistuose keleivius gaudantys nelegalūs vežėjai, stočių prieigose siūlantys jiems sėsti į privačius autobusiukus ir kelionės tikslą pasiekti už 20 proc. mažesnę, nei oficialių keleivius iš stočių vežančių bendrovių, kainą.

“Suprantama, kad kaina penktadaliu mažesnė. Juk tai ir yra skirtumas tarp paslaugos su PVM mokesčiu ir be jo”, – sako Vilniaus autobusų stoties operatorės ir licencijuotos vežėjos UAB TOKS generalinis direktorius Arūnas Indrašiūnas. Jis piktinasi, kad nelegalūs vežėjai nugriebia pačią grietinėlę nuo mokesčių mokėtojų pinigais išlaikomos keleivių vežimo infrastruktūros: jie važiuoja tik tuo laiku, kai daugiausia keleivių, be to, įžūliai užlenda prieš pat autobusus, kelios minutės iki jų pasirodymo surinkdami keleivius iš tarpinių stotelių.

Kauno autobusų stoties operatorės ir vežėjos bendrovės “Kautra” marketingo direktorius Gintautas Pakusas teigia, kad iš šio miesto stoties prieigų nelegalus pavyko išvyti, tačiau dabar jie įsirengė naują “bazę” – keleivių srautus periminėja Savanorių prospekte, kuris yra pagrindinė Kauno jungtis su daugeliu kitų miestų.

TOKS skaičiuoja dėl nelegalių vežėjų per mėnesį netenkanti maždaug 100 tūkst. Lt pajamų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Alytus Alytus rašo:

    Tai kad tapti legaliu,reikia ispradziu imone sukurt!Keleiviu pervezimui neuztenka verslo liudijimo.O sukurti imone del 9-vieciu seno grabo yra absurdas!Tai ka daryt,jei valdzia tiesiog neleidzia tapti legaliu?O gal situacija pasikeis,jei pirksiu nauja Caravelle???Nemanau.”Kautra”,”Toks” ir kitos imones nori buti vieni sioj rinkoj,tame visa problema…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...