2016 Rugsėjo 15

Jau netrukus

Neformalus ES viršūnių susitikimas

veidas.lt

"Scanpix" nuotr.

Penktadienį šiuo metu ES pirmininkaujančios Slovakijos sostinėje Bratislavoje vyks neformalus ES šalių vadovų susitikimas, kuriame bus diskutuojama dėl bloko ateities.

Savaitę prieš tai Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Donaldu Tusku. Šalies vadovė pabrėžė, kad „Brexit“ balsavimas atskleidė visos ES problemas. Susidūrusi su šiandienos iššūkiais, tokiais kaip nestabili ekonominė situacija, nedarbas, masinė migracijos krizė, terorizmas, Europa nesugeba greitai ir veiksmingai jų atremti. O tai mažina žmonių pasitikėjimą visa ES ir skatina euroskeptikų bei populistinių jėgų sustiprėjimą. Prezidentės teigimu, būtina labai atsakingai atsižvelgti į „Brexit“ pamokas ir pateisinti ES piliečių lūkesčius. Šiuo metu vienas pagrindinių ES tikslų – užtikrinti, kad visi ES piliečiai jaustųsi saugūs. Pasak Lietuvos vadovės, antrasis ES tikslas – auganti ir konkurencinga ekonomika. Todėl būtina nedelsiant kovoti su įsisenėjusiomis nedarbo problemomis, gerinti verslo sąlygas, mažinti biurokratinius suvaržymus, stiprinti skaitmeninę ekonomiką, įveikti skurdą bei socialinę atskirtį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...