2011 Birželio 07

Nė viena šalis neturi imuniteto nebūti patikrinta dėl spaudos laisvės

veidas.lt

BFL

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovės žiniasklaidos laisvei Dunjos Mijatovič teigimu, nė viena organizacijai priklausanti valstybė neturi imuniteto nebūti patikrinta dėl spaudos laisvės standartų laikymosi.

“Nėra nė vienos šalies, turinčios imunitetą nuo biuro patikros. Svarbiausi dalykai yra pozityvūs tobulėjimai, kuriuos mes pastebime per pastaruosius kelis mėnesius, ypač Rusijoje, Azerbaidžane, (…) Visa tai yra labai konkretūs žingsniai, gerinant situaciją ir bendraujant su biuru”, – antradienį per spaudos konferenciją Vilniuje kalbėjo ESBO atstovė.

Ji atsisakė nurodyti, kaip vertina spaudos laisvės lygį Lietuvoje, tačiau patikino, kad šiuo klausimu bendradarbiaujama su Lietuvos Vyriausybe.

“Aš susilaikau nuo palyginimų, ar sprendimų dėl spaudos laisvės skirtingose šalyse, nes manau, kad tai nevyriausybinių organizacijų darbas (…) Dėl individualaus Lietuvos klausimo, galiu pasakyti, kad man padeda ir su manimi bendradarbiauja visais spaudos laisvės įsipareigojimų klausimais Lietuvos Vyriausybė (…) Visos problemos, susijusios su spaudos laisve, yra keliamos iš karto, ir jokia valstybė neturi imuniteto nei pagalbos, nei kritikos atveju, jei pažeidžiami spaudos laisvės įsipareigojimai”, – tvirtino D.Mijatovic.

Pasak jos, valstybėms reikėtų imtis įvairių priemonių dėl spaudos laisvės gerinimo, tarp jų – tolerancijos plėtros, šmeižto dekriminalizacijos, to artimiausiu metu ketina imtis Rusija.  Vilniuje antradienį prasidėjo konferencija, skirta žurnalistų saugumui ESBO valstybėse. Konferencijoje planuojama kalbėti apie teisės aktų bazės tobulinimą, teisėsaugos veiklą, teisines priemones. Taip pat ketinama parengti rekomendacijas, kaip pagerinti žurnalistų saugumą ESBO regione.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...