2014 Liepos 11

Ne ta antroji religija

veidas.lt


Jei Lietuva taptų bent futbolo vidutinioke, tai būtų finansiškai naudingiau, nei užimti pirmaujančias pozicijas krepšinio srityje. Vis dėlto valstybė ir toliau kasmet krepšiniui skiria dešimt kartų didesnes sumas nei futbolui.

Brazilijoje aukščiausią tašką pasiekė viena didžiausių sporto švenčių – pasaulio futbolo čempionatas. Gatvėje paklausinėję praeivių, kurią rinktinę jie palaiko, turbūt sulauktume pačių įvairiausių atsakymų – nuo Argentinos iki Vokietijos. Greičiausiai būtų ir tokių, kurie visa širdimi sirgo už Dramblio Kaulo Kranto ar čempionato atradimo Kosta Rikos rinktines.
Taigi mūsų šalies gyventojai nuolat turi rinktis, kurią užsienio rinktinę palaikyti, nes Lietuvos futbolo komandos niekada nėra buvę ir, ko gero, dar ilgai nebus tarp svarbiausių sporto karaliaus turnyrų dalyvių. Net kaimynai latviai 2004 m. galėjo eiti iš proto matydami, kaip jų nacionalinė futbolo rinktinė Europos čempionate garbingai priešinasi stipriausioms žemyno komandoms.
Vis dėlto daug kam tokia situacija nekelia nė mažiausių nepatogumų: juk yra nacionalinis pasididžiavimas, džiaugsmas ir liūdesys, antroji religija – krepšinis.

Bendraminčiai – Libanas ir Filipinai
Nors lietuviai didžiuojasi ir kaskart džiaugiasi nacionalinės krepšinio rinktinės laimėjimais, realybė yra tokia: ši sporto šaka – pasaulinio sporto paraštėje, o finansinė nauda iš krepšinio tėra lašas jūroje, palyginti su tuo, ką gauna daugiau dėmesio futbolui skiriančios valstybės.
Krepšinis populiariausia sporto šaka laikomas Lietuvoje, Libane ir Filipinuose. Švelniai tariant, ne pati garbingiausia sportinė kompanija. Visur kitur dominuoja futbolas. Tad net kaskart kopdami ant aukščiausių Europos ar pasaulio krepšinio čempionatų pakylų turėtume pripažinti, mes esame įdomūs tik patys sau.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 272014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-27-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Elvinas Elvinas rašo:

    Jai neišmanote tai geriau is vis nerasikyte


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...