2010 Lapkričio 14

NATO

Naujų susitarimų dėl karinių pajėgų ribojimo naujose NATO narėse nereikia

veidas.lt

Vašingtonas nepalaiko idėjos, kad Rusija ir NATO galėtų pasirašyti naują, teisiškai įpareigojančią sutartį nedislokuoti didelių karinių pajėgų netoli Rusijos sienų, viešėdamas Maskvoje pareiškė aukšto rango Jungtinių Valstijų diplomatas.

JAV ambasadorius NATO Ivo Daalderis (Ivo Dalderis) Interviu naujienų agentūrai “Interfax” metu sakė, kad praktinis bendradarbiavimas “žymiai geriau nei bandymas sugalvoti, ar nebūtų galima pasirašyti naujos sutarties”.

“Mums nereikia ieškoti naujų sutarčių, nereikia galvoti apie naujas institucijas. Ko mums reikia, tai laikytis visų principų, esančių mūsų turimose sutartyse, ir naudotis mūsų turimomis institucijomis”, – sakė I.Daalderis.

Rusijos užsienio reikalų viceministras Aleksandras Gruško anksčiau yra sakęs, kad Maskva norėtų su NATO pasirašyti teisiškai saistantį abipusio sulaikymo dokumentą.

“Mes palaikome teisiškai įpareigojančio dokumento, kuriame visa tai būtų minima, pasirašymą”, – lapkričio 4 dieną “Interfax” sakė A.Gruško.

Jo teigimu, Maskva tikisi, kad “Aljanso šalys sutiks paaiškinti savo įsipareigojimus, kurie yra (NATO ir Rusijos – BNS) Pamatinio dokumento dalis, – nedislokuoti kovinių pajėgų naujose NATO narėse”.

Spalio pabaigoje Rusijos dienraštis “Kommersant” paskelbė apie šios šalies siekį įtikinti NATO pasirašyti dokumentus, kuriais Aljansas įsipareigotų naujose narėse, tarp jų ir Lietuvoje, nedislokuoti didelių karinių pajėgų.

Lietuvos ambasadorius Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijoje Linas Linkevičius BNS yra sakęs, kad Aljansas į naujų ir senų narių grupes neskirstomas.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...