2013 Rugpjūčio 16

Naujos VPT rekomendacijos skaidrins viešuosius pirkimus

veidas.lt

Viešųjų pirkimų tarnyba prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (VPT) patvirtino naujas rekomendacijas perkančiosioms organizacijoms, organizuojančioms mobiliojo ryšio pirkimą. „Tele2“ vertinimu, naujosios rekomendacijos prisidės prie viešųjų pirkimų skaidrumo ir užkirs kelią didelei daliai piktnaudžiavimų.

Ypač svarbi rekomendacijų naujovė – reikalavimas atskirai pirkti ryšio paslaugas, telefonus bei kitą įrangą ir interneto kompiuteryje paslaugas. Iki šiol šie pirkimai dažniausiai būdavo vykdomi kartu.

„Biudžetinės įstaigos permokėdavo arba už telefonus, arba už ryšio paslaugas. Be to, buvo galima lengvai eliminuoti nepageidaujamą konkurenciją paskelbus, kad bus perkamas tik vienos ar kelių bendrovių turimas telefono aparatas“, – teigė Gediminas Šarkanas, „Tele2“ paslaugų pardavimo verslo klientams vadovas.

Nuo šiol, biudžetinėms organizacijoms perkant telefonus, kompiuterius ar kitą įrangą, konkursuose galės dalyvauti ne vien mobiliojo ryšio operatoriai, bet ir įrangos gamintojai bei importuotojai. Iki šiol juos dažniausiai eliminuodavo pirkėjų reikalavimas kartu teikti ir ryšio paslaugas; išaugusi konkurencija galiausiai sumažins aparatų kainas.

Ryšio paslaugų pirkimai taip pat taps skaidresni – tai skatins operatorius siūlyti dar geresnes kainas.

„Tokiu būdu reikalavimas atskirti pirkimus padės biudžetinėms organizacijoms sumažinti išlaidas ryšiui ir gauti tą pačią paslaugų kokybę“, – nurodė G. Šarkanas.

VPT skelbtais duomenimis, biudžetinės organizacijos už ryšio paslaugas kasmet permoka per 26 mln. Lt.

„Bitė Lietuva” jau daugiau nei 2 metus visiems savo tiek privatiems, tiek verslo klientams suteikia galimybę įsigyti paslaugas atskirai nuo įrangos. Tokiu atveju paslaugų teikimo sutartys yra neterminuotos. Įrangą klientas gali įsigyti iš „Bitės” už visa kainą arba išsimokėtinai pasirašęs atskirą įrangos įsigijimo sutartį, – komentuoja “Bitė Lietuva” gen. direktorius Chrisas Robbinsas.

Šis principas galiojo ir privačiam, ir viešajam sektoriui. Pati perkančioji organizacija ir iki šiol galėjo pasirinkti kaip pirkti paslaugas – apjungiant ar atskirai išskaidant paslaugų pirkimą, su įranga ar įrangą įsigyjant atskirai. Taigi naujienos čia nėra.

Didžiausia Viešųjų pirkimų problema, kuri iki šiol išlieka neišspręsta, kad perkama vadovaujantis vienu kriterijumi – kaina, nepakankamai vertinant kokybę. Kaina šiuo metu yra praktiškai vienoda, todėl turi būti atsižvelgiama ir į kitus kriterijus.

Nors daugelyje sektorių jau akivaizdu, kad įsigyjant paslaugas ar prekes vadovaujantis vien kaina galiausiai kainos išauga arba suteikiamos paslaugos ar produktai neatitinka kokybės reikalavimų. Tai, kas sumokama faktiškai, neatitinka to, kas buvo minima susitarime, kaina gerokai didesnė. Deja, šioje srityje kažkodėl VPT pokyčių nesiima.

Naujos VPT rekomendacijos -
http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=454507&p_query=&p_tr2=2

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...