2011 Birželio 13

Naujos AE įstatymo projektas – rudenį

veidas.lt

BFL

Lietuvoje ketinamos statyti naujos atominės elektrinės įstatymo projektas Seimui bus pateiktas rudenį, žada energetikos ministras

“Seimo valia bus vienaip elgtis ar kitaip, ar tą projektą toliau vystyti, ar jį sustabdyti”, – pirmadienį Seimo Ekonomikos komitete sakė Arvydas Sekmokas, pristatydamas naujos Nacionalinės energetikos strategijos iki 2020-2030 metų projektą bei energetikos sektoriaus viziją iki 2050 metų.

Siekiama, kad nauja atominė elektrinė Visagine, kur stovi 2009 metų pabaigoje galutinai sustabdyta Ignalinos jėgainė, pradėtų veikti 2020 metais.

Pasiūlymus Lietuvos skelbtam strateginio investuotojo į naują atominę elektrinę konkursui pateikė Japonijos ir JAV konsorciumas “Hitachi GE Nuclear Energy” bei JAV kompanija “Westinghouse Electric Company”. Šią ir kitą savaitę jų atstovai atvyksta į Vilnių, kur pristatys savo pasiūlymus regioniniams partneriams – Lietuvai, Lenkijai, Latvijai ir Estijai.

Energetikos ministras anksčiau yra teigęs, kad Visagino elektrinės statybos koncesijos sutartį su strateginiu partneriu planuojama pasirašyti iki šių metų pabaigos, parengiamieji naujos elektrinės statybos darbai turėtų prasidėti 2012 metais, o realios statybos – 2014 metais.

Lietuva turėtų valdyti ne mažiau kaip 34 proc. akcijų būsimoje jėgainėje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...