2011 Birželio 25

Naujasis „papamobilis“ bus ekologiškesnis

veidas.lt

"ekonaujienos.lt"

„Mercedes-Benz” gamina ekologiškesnį hibridinį „papamobilį” popiežiui Benediktui XVI, praneša savaitraštis „Wirtschaftswoche”. Tačiau Vatikano atstovas spaudai paneigė leidinio prognozes, kad naujasis automobilis bus parengtas iki popiežiaus vizito į gimtąją Vokietiją šį rugsėjį.

Teigiama, kad naujasis „papamobilis” bus paremtas keturiais ratais varomu M klasės „Mercedes” su hibridiniu benzininiu elektriniu varikliu. Įkraunama ličio jonų baterija leis nuvažiuoti iki 30 kilometrų, į aplinką neišmetant jokių kenksmingų teršalų.

Popiežiui nebūtų leidžiama naudotis vien elektra varomomis mašinomis, mat „papamobilis” nelaimės atveju turi gebėti greitai pajudėti, rašo savaitraštis.

„Mercedes-Benz” atstovas spaudai sakė, kad kompanija „dėl konfidencialumo” negali pateikti jokių detalių apie savo klientus.

„Mercedes” specialiais automobiliais popiežius aprūpina nuo 9 dešimtmečio. Jų speciali aukšta suvtirtinto stiklo kabina leidžia gerai matyti popiežių, be to, užtikrina jo saugumą.

Praėjusį gruodį kardinolas Giovanni Lajolo pareiškė, kad Benediktas XVI „pasirengęs naudoti elektrinį papamobilį”, jei tik jis bus efektyvus ir patikimas.

Italijos spaudos kartais „žaliuoju popiežiumi” vadinamas Benediktas XVI pabrėžia „Dievo kūrinijos” apsaugą ir būtinybę tausoti gamtą.

Vatikano atstovas spaudai Federicoo Lombardi naujienų agentūrai AFP šeštadienį teigė, kad naujosios mašinos projektas vis dar vystomas ir nėra galutinai patvirtintas, tad mašina nebus baigta anksčiau kaip metų pabaigoje.

ekonaujienos.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...