2013 Gruodžio 22

Naujasis „Maserati Ghibli“ pelnė aukščiausią saugumo įvertinimą

veidas.lt


Sportinių automobilių gamintojas „Maserati S.p.a.“ įrodė, jog išskirtiniai ir reti „Maserati“ automobiliai pasižymi ne tik akį traukiančiu dizainu, prabanga ir unikaliomis techninėmis galimybėmis, bet ir aukščiausio lygio saugumo sistemomis. Automobilių saugumo vertinimo agentūra Euro NCAP naujajam sedanui „Maserati Ghibli“ suteikė aukščiausią 5 žvaigždučių įvertinimą.

„Šis modelis, kurį rudenį pristatėme Lietuvoje, išskirtinių automobilių prekės ženklui „Maserati“ leido sužibėti visai kitomis spalvomis ir tapti prieinamu platesniam gerbėjų ratui. Neabejojame, jog aukščiausias saugumo įvertinimas dar labiau padidins susidomėjimą šiuo modeliu“, – sako „Maserati“ prekės ženklo vadovas Lietuvoje Martynas Lukošiūnas.

Elegantiškasis sedanas „Maserati Ghibli“ sužibėjo ne tik Euro NCAP reitinguose, bet taip pat buvo paskelbtas „Saugiausiu pasirinkimu“ (Top Safety Pick) Jungtinėsė Amerikos Valstijose. Šiuos prestižinius rinkimus, kuriuose „Ghibli“ išskirtinai gerai pasirodė visuose keleivių saugumo lygio įvertinimuose, inicijuoja IIHS (Greitkelių saugos draudimo intitutas).

Aukščiausią Euro NCAP 5 žvaigždučių įvertinimą naujasis „Maserati“ modelis gavo dėl šiame automobilyje esančių saugos sistemų ir buvo įvertintas 95 proc. už suaugusių keleivių saugumo lygį, 79 proc. už vaikų keleivių saugumo lygį, 74 proc. už pėsčiųjų saugumą  ir 81 proc. už  bendrą automobilio saugumą.

Gamintojo teigimu, kuriant „Ghibli“ nuo pat pradžių buvo pasirinkti tokie techniniai ir dizaino sprendimai, kurie patenkintų griežčiausius tarptautinius standartus ir pasiektų aukščiausią įmanomą saugumo lygį. Tūkstančiai kompiuterinio modeliavimo valandų buvo skirta tam, kad užtikrintų, jog „Maserati Ghibli“ struktūra atitinka aukščiausius saugumo standartus. Buvo atlikta 200 testų, tikrinant saugumo sistemų komponentus, taip pat 100 HYGE sled testų simuliacijų ir daugiau nei 100 susidūrimo testų, kurie apėmė įvairius susidūrimo tipus: priekinį, šoninį, galinį, apsivertimo ir susidūrimo su pėsčiuoju.

Sportinis sedanas „Maserati Ghibli“ yra pirmasis „Maserati“ modelis istorijoje, kuriame montuojamas dyzelinis variklis. Turbodyzelinis 3 l V6 agregatas išvysto iki 275 AG, o 100 km/val. greitį automobilis pasiekia per 6,3 s. Šio modelio vidutinės degalų sąnaudos siekia vos 6 l/ 100 km, o CO2 emisijos lygis – 160 g/km.

„Maserati S.p.a“ su šiuo modeliu sieja labai ambicingus savo planus – tikimasi, jog „Ghibli“ padės iki 2015 metų parduoti 50 tūkst. automobilių.

Aukščiausią saugumo įvertinimą pelniusį „Maserati Ghibli“, kurio kaina prasideda nuo 231 tūkst. litų, galima užsisakyti vieninteliame „Maserati“ salone Vilniuje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...