2016 Liepos 07

Anonsas

Naujas “Veido” numeris (video)

veidas.lt

Sudėtinga Baltijos šalių saugumo situacija ir NATO planai ginti jas – tai naujo savaitraščio „Veidas“ numerio pagrindinė tema. Be to, „Veide“ rasite ir daugiau aktualių straipsnių apie pensijų reformą, šeimos sampratą ir t.t.

„Sveiki atsibudę pafrontės valstybėje. Baltijos regiono militarizavimo tendencijos išliks, ir belieka tikėtis, kad pradžioje paminėtas karinio konflikto scenarijus niekada netaps realus“, – rašo ir analizuoja jėgų santykį Baltijos regione žurnalistas Evaldas Labanauskas.

„Mama gali vaikui sakyti, kad jį myli, per skaipą, gyvendama Anglijoje, bet ar tai – tikras rūpestis?“ – klausia Ieva Davydenko, Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo iniciatorė. Interviu „Veidui“ ji sako, kad panašiai išvykusiais tautiečiais rūpinasi ir Lietuva, bet reikia imtis darbų, ne kalbų.

Žurnalistas Dovaidas Pabiržis rašo: „Paskutinėmis pavasario sesijos dienomis Seime netrūko aistrų. Įtemptos diskusijos virė ne tik per sudėtingą ir varginančią naujojo Darbo kodekso priėmimo procedūrą, dirbtinio apvaisinimo įstatymo svarstymą (abu juos atmetė Prezidentė), bet ir dėl elementarių sąvokų.”

„Pensijos smarkiai kilti net nežada. Tad nors Lietuvoje pensininkai asocijuojasi su skurdo statistika ir protesto akcijomis, nauja pensijų reforma, įteisinta praėjusią savaitę Seimo priimtuose įstatymuose, pasak Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidento Žilvino Šilėno, gal šioks toks palengvinimas „Sodrai“, bet ne pensininkams“, – analizuoja žurnalistė Aušra Lėka.

Taip pat „Veide“ skaitykite apie pinigines perlaidas iš užsienio: Lietuvos ekonomikos ir gyventojų priklausomybė nuo perlaidų iš užsienio – didžiausia Europos Sąjungoje: kasmet pervedama daugiau nei milijardas eurų. Šis rodiklis maždaug dvigubai viršija artimiausių mūsų kaimynų skaičius ir siekia 3–4 proc. šalies bendrojo vidaus produkto. Tačiau dabar šis skaičius nuolat mažėja.

Be to, „Veidas“ tęsia rubriką „Jaunieji Lietuvos genijai“ ir siūlo susipažinti su Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos abituriente Laura Kondratavičiūte, kuri ketverius gimnazijos metus skynė pergales Lietuvos olimpiadose, o šiuo metu renka egzaminų šimtukus.

Žurnalistės Rimos Janužytės straipsnis – apie nelegalią organų donorystės rinką Kinijoje: ten yra vos apie 2 tūkst. organų donorų (net Lietuvoje – bene dešimt kartų daugiau), bet kiekvienais metais čia atliekama apie 20 tūkst. organų transplantacijų. Dau­gu­ma jų – nelegalios. Dauguma organų paimti prievarta.

Jūratė Kiliulienė siūlo susipažinti su Richardu Schofieldu – britų fotografu, kuris Lietuvoje – 15 metų. Jis užsiima litvakų kultūra ir paveldu. 2014-aisiais jis nominuotas Sugiharos fondo Tolerancijos žmogaus titului.

Šiuos ir daugiau straipsnių rasite ČIADaugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...