2016 Birželio 16

Anonsas

Naujas “Veido” numeris (video)

veidas.lt

“Neskaidrūs vadovėliai” – šio “Veido” numerio viršelio tema. Aušros Lėkos atliktas žurnalistinis tyrimas atskleidžia, kaip neskaidriai veikia mokyklinių vadovėlių verslas. Sumos – viršija milijoną eurų ir už tai moka ne tik tėvai, turintys mokyklinio amžiaus vaikų, bet ir visi kiti mokesčių mokėtojai.

Kitaip sakant, patys kuria programas, patys rašo vadovėlius, patys recenzuoja, patys važinėja jų reklamuoti. Ir dar už mokesčių mokėtojų pinigus.

Naujame “Veido” numeryje taip pat skaitykite savaitės interviu su Lietuvos atstove prie ES Jovita Neliupšiene: Briuselis su baime laukia netrukus įvyksiančio britų referendumo dėl narystės ES ir ieško būdų, kaip išsikapanoti iš šios bei kitų krizių. Žurnalistė Rima Janužytė atkreipia dėmesį, kad ne viskas taip blogai ES. Štai Europos Parlamentas imasi priemonių spręsti Lietuvoje labai aktualią problemą – didžiųjų prekybos centrų praktiką išnaudoti tiekėjus ir tokiu būdu didinti savo pelnus, o ne mažinti kainas vartotojams.

Be to, kartu su “Veidu” – specialusis projektas, atskiras priedas apie mūsų kaimynę – “Į Lenkiją – ne tik apsipirkti”.

Žurnalistė Gabija Sabaliauskaitė analizuoja tarptautinius Lietuvos kolegijų reitingus, o išvada – neguodžianti: „U-Multirank“ Lietuvos kolegijoms už mokslą ir žinių perdavimą vėl parašė pažymį „prasčiau nei vidutiniškai“. Pajamas iš mokslo taikomosios veiklos dauguma jų padidino, nors ir vos vos.”

Kone kiekvieną savaitę naujienų agentūros pateikia vis naujas suknežintų automobilių fotografijas, padarytas kelyje „Via Baltica“, bet ar tai ką nors keičia? Deja, ne. Nėra pinigų visiems “Via Baltica” ruožams atnaujinti, o tai rimta grėsmė. Apie tai – Renatos Baltrušaitytės straipsnis.

Naujame “Veido” numeryje taip pat rasite išskirtinių reportažų iš Graikijos #SuPabėgėliais tęsinį: kaip gyvena pabėgėliai Graikijos stovyklose? Kodėl Irako krikščionims nėra vietos net krikščioniškoje Graikijoje? Kokį košmarą teko išgyventi pabėgėliams plaukiant jūra į Graikijos salas?

Žurnalistas Dovaidas Pabiržis analizuoja, kokias pamokas išmoks JAV iš daugiausia aukų nusinešusių žudynių istorijoje ir skaudžiausio teroro akto nuo 2001-ųjų rugsėjo 11-osios. Inga Necelienė nagrinėja futbolo chuliganų fenomeną, kuris Europos futbolo čempionato metu su rusų pagalba įgavo  politinį atspalvį.

“Vieni mane sveikina kaip bočelį Dapkų, kiti kaip Valiukonioką. Tiek Pilaitės bobutės, tiek „bomžikai“ linksi vienodai, nes pažįsta, o klausimai, kada bus kartojamas serialas – nuolatinis mano palydovas“, –  širdį žurnalistei Kristinai Kanišauskaitei-Šaltmerei atvėrė aktorius Ferdinandas Jakšys.

Šios ir daug kitų temų – naujame “Veido” numeryje. Be to, kartu su “Veidu” – specialusis projektas, atskiras priedas apie mūsų kaimynę – “Į Lenkiją – ne tik apsipirkti”.

Naujas “Veido” numeris prekybos vietose pasirodys penktadienį, bet jau dabar galite įsigyti jo elektroninę versiją ČIA

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...