2014 Birželio 10

Benjaminas Zelkevičius

“Naujas stadionas ir kelios pergalės prikeltų Lietuvos futbolą”

veidas.lt


Legendinis Lietuvos futbolo treneris Benjaminas Zelkevičius nekantriai laukia Brazilijoje netrukus prasidėsiančio pasaulio futbolo čempionato. Nors jam, kaip ir kiekvienam futbolu gyvenančiam žmogui, tai bus įspūdžių kupinas mėnuo, šventė kartu verčia atsisukti į savo kiemą ir prisiminti Lietuvos futbolo bėdas.
Garbingą 70-metį šiemet paminėjęs specialistas, daug metų vadovavęs pergales skynusiam Vilniaus “Žalgiriui” bei nacionalinei komandai, neabejoja: nors pajėgiausioms Senojo žemyno ar Pietų Amerikos šalims niekada neprilygsime, patekti bent jau į Europos čempionato finalinį etapą tikrai galime. Tačiau tam trūksta ne tik palankesnio valstybės požiūrio, bet ir futbolo bendruomenės susitelkimo – atrodo, kad patirties perdavimo procesas nevyksta sklandžiai.
„Mano paslaugų ar patarimų šiandien niekam nereikia. Galbūt jie tikrai žino geriau, bet draugiški ar dalykiški pokalbiai situacijos nepablogintų“, – duodamas interviu „Veidui“ svarstė B.Zelkevičius.

VEIDAS: Neseniai baigėsi Baltijos taurės turnyras, kuriame Lietuvos rinktinė įveikė pajėgesne laikomą Suomiją, bet per principinį mačą ir vėl nusileido Latvijai. Kaip šioje perspektyvoje vertinate Lietuvos ekipą? Ar ji turi savo braižą ir, vedama naujojo trenerio Igorio Pankratjevo, žengia teisinga linkme?
B.Z.: Sunku vienareikšmiškai pasakyti, bet atrodo, kad tebėra blaškomasi. Nors tarsi ir buvo atsisakyta vyriausių, daugiausiai šilto ir šalto mačiusių žaidėjų, juos pakeitusieji, turėdami mažiau aukšto lygio patirties, taip pat yra gerokai pagal amžių ūgtelėję futbolininkai. Juk dominuojantis amžius – 25–27 metai. Todėl, mano nuomone, svarbu turėti sustyguotą sistemą ir jos kryptingai laikytis, nesiblaškyti. Tik tada galima tikėtis rezultatų. Deja, atrodo, kad tokios praktikos nėra. Niekas negali atsakyti, kokie futbolininkai rinktinėje bus kitąmet.
VEIDAS: Nemažai kalbama apie įsiliejantį jaunimą: devyniolikmečius Luką Spalvį, kuris sėkmingai rungtyniauja Danijos čempionate ir jau yra nacionalinėje rinktinėje, taip pat Vykintą Slivką, kuris buvo patekęs į pagrindinės Italijos čempionės Turino „Juventus“ komandos paraišką.
B.Z.: Žinoma, kad šie žaidėjai labai svarbūs, tačiau tokių nedaug – tik vienetai. Juk rinktinę sudaro net ne vienuolika, o praktiškai dvigubai daugiau futbolininkų. Jauniesiems talentams būtų kur kas geriau mokytis iš tokių žaidėjų, kurie geriausiais laikais atstovavo pajėgiems klubams ir iškovojo svarbių pergalių: Deivido Šembero, Mariaus Stankevičiaus, Tomo Danilevičiaus. Tuomet būtų ir prestižas kautis dėl gerų rezultatų.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 232014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-23-2014-m
Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...