2017 Gegužės 09

Naujas Seimo narys ir du merai

veidas.lt

Į skandalus įsivėlusią „valstietę“ Gretą Kildišienę rinkėjai pakeitė kitu šios partijos atstovu: sekmadienį vykusiuose Seimo nario rinkimuose Anykščių-Panevėžio vienmandatėje rinkimų apygardoje laimėjo Antanas Baura (nuotr.), anksčiau jau dvi kadencijas buvęs Seimo nariu. Jis surinko 64,2 proc., o Lietuvos centro partijos atstovas Kristupas Krivickas – 33,7 proc. dalyvavusių rinkėjų balsų.

Sekmadienį du miestai rinko merus. Vietoj ūkio ministru tapusio Mindaugo Sinkevičiaus nauju Jonavos vedliu išrinktas kitas socialdemokratas – Eugenijus Sabutis, surinkęs 77,5 proc. balsų. Jo konkurentą liberalą Remigijų Osauską palaikė 21,7 proc. rinkėjų.

Šakių meru 57 proc. balsų išrinktas konservatorius Edgaras Pilypaitis. Centro partijos atstovas Vidas Cikana surinko 42,2 proc. Naujus rinkimus Šakiuose teko rengti po to, kai ligšiolinis meras „valstietis“ Juozas Bertašius teismo buvo pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu.

Rinkėjai buvo neaktyvūs: Šakiuose balsavo 37,1 proc., Anykščių-Panevėžio apygardoje – 24,3 proc., Jonavoje – vos 19,7 proc.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. ... ... rašo:

    Nepamirškim kad ‘Neteisės pagrindu teisė neatsiranda… čia dėl tų ‘parinkimų’ į Seimą. Nes rinkimų į Seimą laikas GRIEŽTAI nurodytas Konstitucijoj (57str.), o ir – NĖRA jokio reikalo tokiam papildomam ‘parinkimui’ (rinkimai pinigus kainuoja), nes Konstitucijos kūrėjai įrašė AIŠKIAI: “Seimas laikomas išrinktu, kai yra išrinkta ne mažiau kaip 3/5 Seimo narių” (K.55str.2d.), ir tokio skaitlingumo Seimas yra visai darbingas. Ir čia netinka tas “Leidžiama viskas kas nedraudžiama” (deja, KT sugebėjo uždraust IR tai kas pagal Konstituciją yra galima!), NES – iš Konstitucijos vientisumo (K.6str.1d.) seka ir tai, kad čia tas ‘Leidžiama…’ NEGALIMAS, nes tai PAŽEIDŽIA AIŠKIAI Konstitucijoj įrašytą teiginį kad Seimo nariai “renkami ketveriems metams” – tai yra Konstitucijos garantuoti Rinkėjų TEISĖTI lūkesčiai; ir čia kažkieno norai bent laikinai prie Seimo ‘lovio’ pripult yra NIEKINIAI, šito tiesiog Konstitucijos vientisumas NELEIDŽIA. Tad ir tokio ‘parinkimo’ metu ‘išrinkto’ asmens priesaika Seime yra NIEKINĖ, o tokią ‘priesaiką’ priėmęs KT narys nusipelno apkaltos už pasityčiojimą iš Konstitucijos (“Įstatymo nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia”, o KT nariui netinka dangstytis Konstitucijos neišmanymu).


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...