2011 Vasario 01

Internetas

Nauja paieškos sistema “Qwiki”

veidas.lt

Praėjusią savaitę pasauliniame interneto tinkle startavo naujas paieškos variklis “Qwiki”, pasiekiamas adresu http//www.qwiki.com

Ši paieškos sistema veikia “Wikipedijos” principu – informaciją pildo ir taiso patys sistemos dalyviai. Be to, “Qwiki” dažniausiai remiasi būtent “Wikipedijos” informacija.

Naujosios paieškos sistemos išskirtinumas – tai, kad vietoj įprastų rezultatų pateikiamos patrauklios multimedijos prezentacijos, o pagrindinė informacija skaitoma balsu.

Pavyzdžiui, paieškos laukelyje įvedus žodį “Lietuva”, atidaromas langas su Lietuvos žemėlapiu, besikeičiančiomis nuotraukomis, o informaciją apie mūsų šalies geografinę padėtį, santykius su šalimis kaimynėmis ar ekonominę padėtį anglų kalba balsu skaito mergina.

Pačių “Qwiki” įkūrėjų nuomone, naujoji sistema turėtų visiškai pakeisti supratimą apie informacijos paiešką ir vartojimą, mat bet kokia informacija čia pateikiama “žmogiškai”, pasitelkiant istorijos pasakojimą vietoj sausos paieškos.

“Mes pirmieji pasaulyje informacijos paiešką pavertėme nauju potyriu. Tai, kad duomenys laikomi mašinose, nereiškia, kad ir pateikiami jie turi būti tik taip, kaip sugeba mašinos. Siekėme, kad informacijos pristatyme būtų kuo daugiau žmogiškumo”, – aiškina “Qwiki” komanda.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Leo Leo rašo:

    Jau neveikia :) )


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...