2011 Liepos 31

Nauja mitybos piramidė ir sveikesnių produktų linija

veidas.lt

"Veido" archyvas

Iki šiol remiantis sveikos mitybos piramide buvo rekomenduojama valgyti daugiausia grūdų produktų, tačiau dabar ji iš esmės pakeista. Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos stiprinimo ir kurortologijos skyriaus vedėjas Dr. Almantas Kranauskas paaiškino, kad senoji piramidė, kuri buvo parengta daugiau kaip prieš 10 metų, jau nebeatitiko šiuolaikinės mitybos reikalavimų, joje neįvertinta tai, kad šių laikų žmonės mažiau juda.

Naujoje “Maisto pasirinkimo piramidėje” svarbiausia vieta skiriama daržovėms, vaisiams ir grūdų produktams. Šie produktai turėtų sudaryti didžiausią maisto raciono dalį. Kartu akcentuojama, kad per dieną reikėtų išgerti mažiausiai aštuonias stiklines vandens. “Antrame piramidės aukšte – mėsos ir pieno produktai. Nedidelę šio aukšto dalį užima dar ir aliejus bei riešutai. Šiame aukšte išdėstytų produktų galima vartoti kasdien, bet saikingai. Piramidės viršūnėje – saldainiai, sviestas, pyragaičiai, cukrus ir druska. Jų reikėtų vartoti retai ir labai mažais kiekiais”, – teigia Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėja Roma Bartkevičiūtė.

A.Kranauskas pastebi, kad naujoje piramidėje prie itin mažais kiekiais rekomenduojamų vartoti produktų buvo pridėta druska, nes lietuviai per daug jos vartoja, o tai viena iš padidėjusio kraujospūdžio priežasčių. “Piramidė taip pat buvo papildyta rekomendacijomis, kad per dieną suaugusieji turėtų aktyviai judėti mažiausiai pusvalandį, o vaikai – valandą”, – dėsto A.Kranauskas.

Gydytojas tikisi, kad formuoti tinkamus gyventojų mitybos įpročius padės ne tik naujoji piramidė, bet ir dar šiais metais prekybos centrus pasieksianti produktų linija, pažymėta rakto skylutės ženklu. “Taip ženklinami bus tik griežtus sveikos mitybos kriterijus atitinkantys produktai. Pavyzdžiui, mėsa galės būti tik 8 proc. riebumo, kituose produktuose – tik labai nedidelis druskos, cukraus kiekis. Saldiklių, dažų visai negalės būti”, – sveikų maisto produktų liniją pristato A.Kranauskas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...