2011 Sausio 06

Uostas

NATO kroviniai – iki sausio vidurio

veidas.lt

Į Klaipėdos uostą 2010-ųjų pabaigoje atgabenta NATO krovinių siunta konteineriuose iš uosto turėtų pajudėti iki sausio vidurio, teigia bendrovės Klaipėdos konteinerių terminalas, perkraunančios NATO krovinius, vadovas.

“Tikimės, kad iki sausio vidurio jie bus saugiai išgabenti ir sėkmingai pasieks Afganistaną”, – BNS sakė Vaidotas Šileika. Jis pridūrė, kad jau yra gautas leidimas gabenti krovinius per Baltarusiją.

Jo teigimu, šiuo metu sandėliuose saugomi 75 konteineriai. Klaipėdos uostą gruodį pasiekė dvi bandomosios NATO krovinių siuntos konteineriuose. Pirmoji, anot V.Šileikos, atkeliavo iš Vokietijos, o antroji – iš Didžiosios Britanijos.

Kiek NATO krovinių šiemet iš viso gali būti gabenama per Klaipėdą, V.Šileika kol kas nesiryžo prognozuoti.

“Sunku atsakyti. Neturiu kol kas informacijos dėl kitų krovinių”, – teigė jis.

Anot jo, pirmiausiai bus siekiama išsiaiškinti, ar bandomųjų partijų siunta sėkmingai pasiekė Afganistaną. Pasak V.Šileikos, tik vėliau gali būti priimti konkretūs sprendimai.

Anksčiau svarstyta, kad šiemet NATO krovinių srautas per Klaipėdos uostą gali siekti iki 8 tūkst. TEU.

Pasak Klaipėdos jūrų uosto direktoriaus Eugenijaus Gentvilo, Lietuva prieš kelerius metus pražiopsojo galimybę gauti NATO tranzitą ir jis – 11 tūkst. konteinerių per metus – atiteko Latvijai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...