2010 Rugpjūčio 13

GYVŪNAI

Naminių gyvūnėlių draudimas Lietuvoje nepopuliarus

veidas.lt

Kas namie turi augintinį, neabejotinai žino, kaip brangiai gali atsieiti jo gydymas. Todėl Vakaruose populiaru naminius gyvūnus, ypač veislinius, drausti. Tuo tarpu Lietuvoje šunį ar katę apdrausti retai kam ateina į galvą, o tokią paslaugą siūlo vienintelė bendrovė “Lietuvos draudimas”, draudžianti tik veislinius šunis.

Kaip pasakojo “Lietuvos draudimo” atstovė ryšiams su visuomene Ernesta Dapkienė, per metus apdraudžiama apie 20–30 šunų. Dažniausiai savo šunis draudžia policininkai, pasieniečiai, medžiotojų būreliai. Pasak E.Dapkienės, dažniausiai šuniukai draudžiami nuo žuvimo ir gaišimo, nors galima apdrausti ir nuo ugnies, vagystės, piktavališko sunaikinimo, žuvimo dėl trečiųjų asmenų veiksmų, transporto priemonės atsitrenkimo, ligų, traumų. Didžiausia suma, kuria galima apdrausti, – 5 tūkst. Lt.

Aštuonių bendrovių paslaugas parduodančios įmonės “Manodraudimas.lt” brokerė Justina Pinkevičiūtė tikina, kad per jos darbo patirtį buvo tik penki atvejai, kai klientai norėjo drausti naminius gyvūnus. Šie buvo draudžiami nuo žūties kartu su būstu ir transporto priemone, dėl to didesnės įmokos jiems mokėti nereikėjo. Tik vienas šeimininkas norėjo pats apdrausti savo rusų mėlynąsias kates, nes užsiėmė jų veisimu.

Tuo tarpu bendrovė “PZU Lietuva”, dar pernai siūliusi naminių veislinių gyvūnų draudimą, šiemet atsisakė šios paslaugos, nes ji nepopuliari, ir dabar draudžia tik verslinius gyvūnus – galvijus, kiaules, avis. Šių gyvūnų draudimo kaina priklauso nuo bandos dydžio, gyvūnų amžiaus bei regiono – didmiesčiuose paslauga brangesnė. Tuo tarpu lietuviškos bendrovės akcininkė “PZU SA” Lenkijoje naminius šunis ir kates draudžia civilinės atsakomybės draudimu.

Taip pat ir nuo nelaimingų atsitikimų, ūmių ligų, nugaišimo arba pirmalaikio užmigdymo, net numato laidojimo išlaidų kompensavimą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. BRONIUS DZUKAS BRONIUS DZUKAS rašo:

    Lietuvoje į taikius žmonės šaudo valstybę,ar galma taip žiaurei elgtis su tautą.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...