2011 Lapkričio 17

Nacionalizuotas bankas “Snoras”

veidas.lt

BFL

Trečiadienį neeiliniame Vyriausybės posėdyje nuspręsta nacionalizuoti banką „Snoras“. Priimtas sprendimas banko „Snoras“ akcijas perimti visuomenės poreikiams.

Apie tai pranešė finansų ministrė Ingrida Šimonytė. Lietuvos banko valdyba vėliausiai iki sekmadienio vakaro turi susirinkti į posėdį ir nuspręsti, ką daryti toliau.

Laidoje „Panorama“ dalyvavęs Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas teigė, kad gyventojams nereikia sunerimti, jų indėliai išliks stabilūs ir atsiimti juos bus galima jau pirmadienį: „Mes garantuojame, kad žmogus, kuris turi iki 100 tūkst. eurų indėlį banke, gali jaustis visiškai saugus, kadangi naujasis administratorius, įvertinęs banko būklę, ir vėliausiai, pabrėžiu, vėliausiai jau pirmadienį visi indėlininkai vėl galės disponuoti savo lėšomis“, – tvirtino V. Vasiliauskas.

Anot V. Vasiliausko, visi sprendimai dėl tolimesnės banko veiklos bus priimti sekmadienį, o gyventojams siūloma nesijaudinti, nes yra vertinama banko būklė.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas sakė, jog banko „Snoras“ akcijų vertė yra gerokai sumenkusi ir vertinti šiandien dar sunku. Sprendimas nacionalizuoti banką buvo priimtas, įtariant, kad jis yra nemokus.

Vyriausybė ir Lietuvos bankas įtaria, kad „Snore“ nėra daugiau nei milijardo vertybinių popierių.

Lietuvos banko (LB) valdyba trečiadienį pranešė, kad bankui „Snoras“ skiriamas laikinasis administratorius ir taikomos laikinosios banko turto apsaugos priemonės. LB valdyba nutarė teikti Vyriausybei išvadą, kad veiksmingiausias tolesnis banko problemų sprendimo būdas – pasinaudoti Finansinio tvarumo įstatyme įtvirtinta teise Vyriausybei perimti banko akcijas visuomenės poreikiams. Nušalinta visa buvusi banko valdyba.

Apie šį beprecedentį įvykį šalies finansų rinkoje – artimiausiu metu “Veide”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. ALFREDAS ALFREDAS rašo:

    Ka daryti,jeigu mano pensija pervedamaį”SNORĄ”,pereiti į kitą banką ar likti”SNORE” ačiu


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...