2010 Balandžio 06

Nacionalinis diktantas

Nacionalinį diktantą rašė gerokai mažiau žmonių nei pernai

veidas.lt

Šiemet pirmajame ture Lietuvoje diktantą rašė beveik 3800 žmonių. Pernai, įskaitant ir kelis šimtus užsienyje diktantą rašiusių lietuvių, lietuvių kalbos žinias tikrino beveik 6 tūkst. žmonių.

Nacionalinio diktanto konkursą organizuojančio savaitraščio “Atgimimas” direktorė Dalia Jonkaitytė BNS antradienį sakė, kad iš visų savivaldybių gauti duomenys rodo, kad Lietuvoje aktyvumas buvo mažesnis nei tikėtasi – savivaldybėms buvo išdalinta daugiau nei 7 tūkst. specialiai diktantui skirtų savaiminio kopijavimo lapų.

Kol kas dar negauti duomenys iš visų ambasadų, tad tiksliai pasakyti užsienyje diktantą rašiusių tautiečių skaičių dar anksti.

Anot D.Jonkaitytės, tai nereiškia, kad diktantas praranda populiarumą – konkurso organizatoriai turi duomenų, kad diktantas populiarėja įvairiose bendruomenėse, kuriose diktantas rašomas nedalyvaujant bendrame konkurse – kalbos žinias rašiusieji patys pasitikrina pagal vėliau išplatinamą diktanto tekstą.

Kovo pabaigoje konkurso dalyviai lietuvių kalbos žinias tikrino rašydami prozininkės, dramaturgės ir eseistės Vandos Juknaitės tekstą “Skubėkime augti”.

Šiemet penktą kartą diktantas buvo rašomas visose Lietuvos savivaldybėse bei 23 užsienio šalyse.

Pernai diktantą rašė beveik 6 tūkstančiai žmonių visame pasaulyje, iš jų – apie 500 užsienyje.

Konkuros finalas ir raštingiausio piliečio apdovanojimas vyks gegužės 8-ąją. Jam atiteks 4 tomų enciklopedijų rinkinys “Lietuva”.

Nacionalinį diktantą organizuoja savaitraštis “Atgimimas” bei Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...