2012 Rugsėjo 16

Nacionalinėje M.Mažvydo bibliotekoje daugėja elektroninių galimybių

veidas.lt

Šiandien, norint skaityti bet kurį senesnį spaudos leidinį ar knygą, iš namų jau niekur eiti nebereikia. Tam tereikia išmaniojo telefono arba kompiuterio. Iš bet kurios Lietuvos vietos visus reikalingus spaudos leidinius ar knygas galima užsisakyti per Lietuvos nacionalinės M.Mažvydo bibliotekos (LNB) interneto svetainę.

Užtenka užpildyti rubriką “Klausk bibliotekininko” ir jums ne vėliau kaip po 48 val. bus pateiktas atsakymas, kada tiksliai buvo publikuotas reikalingas straipsnis, kurioje bibliotekoje yra ar kaip tiksliai vadinasi skaitytojui reikalinga knyga.
Elektroniniu būdu taip pat galima užsisakyti ir reikalingo straipsnio skenuotas kopijas. Tokia paslauga skaitytojams kainuoja vieną litą už vieną kopijos puslapį. Už šią paslaugą atsiskaitoma per el. bankininkystės sistemą. Tiesa, išlikęs ir senasis tekstų kopijavimo būdas. Tačiau šiuo atveju skaitytojas jau pats turėtų ateiti į biblioteką.
Beje, ikikariniai lietuviški spaudos leidiniai visi jau yra nuskenuoti ir naudojimasis jais dar paprastesnis.
Svarbios ir dar kelios naujovės: reikalingą knygą užsisakiusiems elektroniniu paštu laukti, kol ją po pusvalandžio bibliotekininkas atneš iš bibliotekos fondų, nebereikia: užsakytos knygos skaitytojų laukia skaityklose. Be to, už papildomą mokestį galima užsisakyti ir knygų siuntimo paslaugą į namus.
Bet kuris Lietuvos gyventojas, neišeidamas iš namų, gali naudotis ir elektroninėmis mokslinėmis duomenų bazėmis. Tam tereikia užsiregistruoti LNB ir gauti LIBIS skaitytojo pažymėjimą bei specialų slaptažodį. Beje, skaitytojo pažymėjimą taip pat galima užsisakyti el. paštu ir parsisiųsti į namus.
Be to, kaip paaiškino LNB Informacijos centro Elektroninės informacijos skyriaus bibliografė Aušra Vaškevičienė, bibliotekininkai konsultuoja skaitytojus per pokalbių programą “Skype” ir apie naudojimąsi el. mokslinėmis duomenų bazėmis. Tarkime, jei reikalingas leidinys ar monografija yra tik Oksfordo universiteto el. mokslinėje duomenų bazėje, LNB gali jį užsakyti ir pateikti skaitytojui per el. prieigą.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...