2014 Rugpjūčio 14

Mužikiškų manierų verslo genijus?

veidas.lt


Tautvydas Barštys jau daug metų nesitraukia iš turtingiausių Lietuvos žmonių sąrašų. Šįkart su 255 mln. Lt jis užima 13-ą vietą.
T.Barštys Lietuvos verslo padangėje – puikiai žinomas žmogus. Ir ne vien dėl to, kad skraido ryškiu raudonu sraigtasparniu su šuniuku ant šono.

Milijonierius yra įmonių grupės “KG Group”, pernai pasiekusios bene 1,4 mlrd. Lt konsoliduotų pardavimo pajamų, valdybos pirmininkas. Šią grupę sudaro “Kauno grūdai”, Vilniaus paukštynas, Kaišiadorių paukštynas ir kitos smulkesnės antrinės įmonės. T.Barščiui su sūnumi priklauso 77 proc. akcinės bendrovės “Kauno grūdai” akcijų.
Nors įmonių grupė, kuriai jis vadovauja, vertinama tikrai teigiamai ir vadinama viena reikšmingiausių Lietuvoje, jos vadovas viešojoje erdvėje neretai pasirodo ne iš geriausios pusės ir sulaukia daug kritikos. Plačiai nuskambėjo konfliktas su skandalingai pagarsėjusiu verslininku Vladimiru Romanovu arba žinia, kad T.Barštys grasino kitam milijonieriui verslininkui, “Vičiūnų” įmonių grupės steigėjui ir vadovui Visvaldui Matijošaičiui. Negana to, savo kolegas Kauno miesto taryboje jis ne kartą išvadino negabiais tinginiais ar panašiais epitetais.
Visai juodas debesis užplaukė, kai birželio viduryje T.Barščiui buvo pareikšti įtarimai dėl galimo turto iššvaistymo, nesąžiningumo ir piktnaudžiavimo.
T.Barštys nuo bendrovės “Kauno grūdai” sargo per gana trumpą laiką pakilo iki stambiausio šios įmonių grupės akcininko ir jos vadovo. Tad jo istorija tikrai negali būti eilinė.

Stebinanti sėkmė klasikinėse rinkose
Kaip pastebi Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Gediminas Rainys, nors T.Barštys dirba tradicinėse, klasikinėse rinkose, kur konkurencija yra labai didelė, “KG Group” sėkmė akivaizdi.
“Nuėję į pirmą prekybos centrą pamatysite, kad ten yra toli gražu ne jo vieno produktų, bet ir labai daug lenkiškų. Tai ypač konkurencingos rinkos. Jose ypatingo kokių nors produktų, kurie trauktų tave į viršų, išskirtinumo ir pelningumo nėra, – pabrėžia G.Rainys. – Maržos arba perdirbimo nauda, priešingai nei kokių nors vaistų srityje, kurioje kažką unikalaus atradęs gali išsikelti labai didelę kainą, maža, taigi tuo labiau gali stebinti toks spartus augimas.”

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 292014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-29-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (5)

 1. kieno kieno rašo:

  prakaitu sukaupti tie milijonai?kas zino pakomentuokit?

 2. Vasaris Vasaris rašo:

  Pa vy da s ir ne apy kan ta pr ob le mu ne is hs pr e nd zia. Ko del bi jo, kad bailiai yra. Kokia sis t e m a t o k Ia ir se km e. “Prad ek pa sau li nuo saves”.Koks zmogus to ks ir pas au lis.Koks P I l I e t I s tok ia ir val sty be. Kokia va ls ty be to ks ir Pi li et is.

 3. Vasaris Vasaris rašo:

  JAV P r e z I d e n t a s Mr. K e n e d y p a pras t a I p a s a k e s a v o p I l Ie c h I a ms”n e k l a u sk k a t au d a v e ta vo sh alis, bet sa v es pa klausk: “Ka as da viau savo val sty bei”.Kada pen si nin kas t u ri g y v e n t I ish 600 lt… Save g e r ia u va di nti t ik ruo ju vardu “U b a g u milijardieriai”.No:1 No:2 ir …Prime na mie sos Kom bi na ta : KIAULE-1 VERSHIS-2.KADA GY DYT OJ AS TURI VAZIUOTI SA KYK IM JAV v a ly ti su bi ne, inzi nie rius dir bti “shofer” ne la bai gerai atr odo No:1, No 2…Jei gu 4 mln sh alyje yra” mi lijardiera”- tai ir “ubagu” ne ra. Netu ri bu ti sk ol u.Ne nuo st a bu , kad par duo dame net ge ne ti ni turta: savo “lie tu vai tes”kuna.Savo motina, savo testinuma.Pravardziavimas nieko ne duoda. Toks yra musu zmogus.Pinigai,”po nai ir po nios”(ne lie tu vish kai), No 1, No2…prostitucija, kalba, kas die ny be – m u s u vei das.Atsiprashau uz rash ta – sveti mi sim bo liai.

 4. Vasaris Vasaris rašo:

  T e s I n e j v a l s t y b e j t u r t I n g a s z m o g u s n e n u s I k a l t I m a s j I s I s h k y l a I s h e k o n o m I n I o p a j e g u m o. B e t k a d a s k a I c h I u s ( 15) p a s t a t o m a s p r I e s h 3 ,7 ml t a u t a a t r o d o k a I p K r I s t a u s “P a s k u t I n e v a k a r I e n e”.E k o n o m I k a I t a r t I n a (n e t e I s I n e ).

 5. Smikis Smikis rašo:

  Susikrovė milijonus iš žmonių prakaito žmonės are kaip balti negrai. Ir vis mažiau gauna


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...