2014 Spalio 04

Muzika jau nebeparduodama

veidas.lt

Rugsėjo viduryje muzikos pasaulį apskriejo netikėta žinia – viena populiariausių planetos roko grupių U2 kartu su kompanija „Apple“ paskelbė, kad naujasis kolektyvo albumas „Songs of Innocence“ taps laisvai prieinamas kiekvienam programos „iTunes“ vartotojui. Jų visame pasaulyje yra skaičiuojama apie pusę milijardo.

Beveik 40 metų scenoje praleidusi airių roko grupė iki tol buvo išleidusi 12 studijoje įrašytų dainų ir yra pardavusi apie 150 mln. kopijų savo albumų, taigi vien „Songs of Innocence“ tapo prieinamas daugiau nei tris kartus didesniam skaičiui klausytojų nei visi kiti kolektyvo įrašai kartu sudėjus. „Apple“ generalinis direktorius Tomas Cookas tai pavadino didžiausiu visų laikų albumo išleidimu.

Naujasis U2 albumas pasirodė „iTunes“ vartotojų grojaraščiuose, o klausytojams, nustatymuose įsidiegusiems automatinio parsisiuntimo parinktį, albumas buvo automatiškai perkeltas į jų kompiuterį.

Airių grupės žingsnis nemokamai pusei milijardo žmonių atiduoti savo muziką – vienas iš daugelio pastaraisiais metais vykstančių pokyčių muzikos industrijoje pavyzdžių. 2007-aisiais grupė „Radiohead“, palikusi leidybos kompaniją EMI, savo albumą „In Rainbows“ internetu pardavinėjo už kainą, kurią nusistatydavo pats pirkėjas. Pernai gruodį viena populiariausių pasaulio dainininkių Beyonce studijoje įrašytą albumą internete išleido be jokio išankstinio pranešimo ir jis kurį laiką buvo prieinamas tik skaitmeniniu būdu, hiphopo atlikėjo Jay-Z įrašą kurį laiką galėjo parsisiųsti išimtinai tik „Samsung“ vartotojai.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-38-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...