2010 Spalio 05

Sinoptikai

Mus pasiekia vis tikslesnės orų prognozės

veidas.lt

Lietuvos orų prognozės tampa vis tikslesnės, o sinoptikai, kurių Lietuvoje dirba apie 300, vis rečiau sulaukia priekaištų dėl be reikalo pasiimto skėčio.

Štai Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) tinklalapyje www.meteo.lt jau galima rasti itin tikslią trijų parų (54 valandų) skaitmeninę orų prognozę ir sužinoti, kur ir kurią valandą Lietuvoje lis ar snigs, pūs stipresnis vėjas, užklups šalnos ar padidės saulės aktyvumas.

Pasak LHMT meteorologinių prognozių skyriaus vedėjos Vidos Railienės, dabar sinoptikai pateikia itin tikslias trijų parų orų prognozes, bet kartu vis patikimesni tampa ir ilgalaikiai – savaitės ar dviejų orų spėjimai.

Be to, daug tiksliau nei anksčiau galima apskaičiuoti ilgalaikius orų pokyčius, nors šie duomenys skirti ne gyventojams, o mokslininkams. Pavyzdžiui, iš anksto gana tiksliai galima įvertinti, kad vidutinė rudens temperatūra bus, tarkime, vienu laipsniu žemesnė nei įprasta, tačiau žmogui iš to jokios naudos: jis nežinos, ar taip nutiks dėl to, kad laukia žvarbios naktys ir šiltesnės nei įprastai dienos, ar šiltos naktys bei vėsios dienos.

Na, o paklausta, kodėl skiriasi rusiškų, amerikietiškų ir lietuviškų tinklalapių skelbiamos Lietuvos orų prognozės, V.Railienė atsako, kad skirtumus lemia sinoptikų naudojamos programos bei tai, kiek prognozių centras nutolęs nuo mūsų šalies.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...