2011 Kovo 07

Apklausa

Moterų ir vyrų teisės Lietuvoje vis dar skiriasi

veidas.lt

Kadangi rytoj, kovo 8-ąją, Tarptautinė moters diena, nusprendėme pasidomėti, kaip šią šventę švenčia ar mini Lietuvos gyventojai. Taigi iš “Veido” užsakymu tyrimų kompanijos “Prime consulting” atliktos apklausos paaiškėjo, kad gana nemaža dalis respondentų (41,4 proc.) švenčia šią dieną. Tiesa, šventimą kiekvienas supranta savaip: vieni su gėlėmis, kiti – su šampano buteliu, ir tik nedidelė dalis susėda prie vaišių stalo. 31 proc. apklaustųjų  paminėjo, kad kovo 8-osios nešvenčia, bet simboliškai moteris pasveikina. Šis atsakymo variantas buvo skirtas daugiau vyrams, tačiau buvo ir jį pasirinkusių moterų, kurios paminėjo, kad žodžiu pasveikina savo koleges ir visos kartu pasidžiaugia, pasikalba.
Kartu pasiteiravome, ką respondentai mano apie moterų teises, tai yra ar moterys Lietuvoje turi tokias pat teises ir galimybes, kaip ir vyrai? Iš atsakymų sužinojome, kad tik kiek daugiau nei ketvirtadalis apklaustųjų mano, jog mūsų šalyje vyrų ir moterų teisės vienodos. “Daugiau nei pusė respondentų mano, kad moterys ir vyrai lygias galimybes ir teises Lietuvoje turi tik kai kuriose srityse. Apklaustieji pabrėžė, kad teisės Lietuvoje gal ir lygios, bet realiai galimybės vis dėlto skiriasi”, – paaiškino bendrovės “Prime consulting” direktorius Saulius Olencevičius.

Ar Jūs švenčiate kovo 8-ąją? (proc.)

Taip    41,4
Nešvenčiu, bet moteris pasveikinu    31
Ne    27,4
Nesakysiu    0,2

Jūsų nuomone, ar moterys Lietuvoje turi tokias pat teises ir galimybes, kaip ir vyrai? (proc.)

Tik kai kuriose srityse    52,2
Taip    27,2
Ne    20,2
Nežinau    0,4

Šaltinis: “Veido” užsakymu tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2011 m. vasario 28–kovo 2 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į “Veidą” būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...