2011 Gruodžio 01

Mokyklose – galimybė atsiskaityti banko kortelėmis

veidas.lt


Lietuvos mokyklos jau keletą metų diegia elektroninius dienynus, mokytojai per pamokas naudojasi kompiuteriais, interaktyviomis mokymo programomis, internetu. Dar vienas mokyklų modernėjimo ženklas – atsiskaitymo mokėjimo kortelėmis paslauga.

Šiuo metu penkių bendrojo ir dviejų aukštesniojo lavinimo mokyklų, bendradarbiaujančių su „Swedbank“, mokiniai ir mokytojai už pietus valgykloje gali atsiskaityti mokėjimo kortelėmis. Banko atstovai pastebi, kad ir kitose Lietuvos mokyklose didėja susidomėjimas elektroniniais kortelių skaitytuvais.
„Atsiskaitydami už nedidelius pirkinius mokėjimo kortelėmis vaikai pradeda mokytis planuoti kasdienes savo išlaidas. Mokykla yra puiki vieta pradėti – čia atsiskaitoma tik mažomis sumomis, prie kurių vaikai jau yra įpratę. Be to, mokyklinio amžiaus vaikams mokėjimo kortelės suteikia saugumo jausmą – jiems nebereikia jaudintis, kad pames grynuosius ar praras konflikto metu“, – tvirtina „Swedbank“ atsiskaitymo mokėjimo kortelėmis programos vadovas Artūras Kuliešius.
Vilniaus Antakalnio vidurinėje mokykloje, kurioje mokosi 1220 mokinių ir dirba apie 100 mokytojų, pirmąjį elektroninių skaitytuvų veiklos mėnesį mokėjimo kortele atsiskaitė apie 150 žmonių – kas dieną apie 15 mokinių ir 10 mokytojų. Mokyklos direktorė Vita Kirkilienė tiki, kad atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis mokyklose daugės. „Tėveliai, susirinkę į susitikimą, kuriame pristatėme šią naujovę, buvo nustebinti, kaip greitai technologiškai keičiasi mokykla“, – tvirtina direktorė.
Pasak Antakalnio mokyklos mokinių prezidento dvyliktoko Beno A.Grigo, elektroniniai kortelių skaitytuvai suteikė daug džiaugsmo visiems mokyklos mokiniams. „Pats kortele atsiskaičiau valgykloje jau tris kartus, nors dar nesu įpratęs dažnai ja naudotis. Kortelę įsigijau tik prieš kelis mėnesius, joje laikau savo kišenpinigius“, – pasakoja B.A.Grigas.
„Swedbank“ užsakymu „Spinter tyrimų“ birželio mėnesį atlikto gyventojų nuomonės tyrimo duomenimis, 81 proc. apklaustų moksleivių ir studentų atsakė norintys, kad mokslo įstaigose būtų galima atsiskaityti mokėjimo kortelėmis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...