2011 Gegužės 19

Miškų įstatymas gali būti grąžintas tobulinti

veidas.lt

BFL

Antradienį priimtas Miškų įstatymas gali būti grąžintas parlamentui tobulinti, ketvirtadienį po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite pranešė Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

“Klausiau ir apie Miškų įstatymą, bet prezidentė turės tam tikrų pastabų ir gali būti, kad šis įstatymas bus grąžintas Seimui tobulinti. Dabar tikrai nenorėčiau konkretinti, kokios yra pastabos, bet kai kurios panašios, ką kalbėjo kai kurie Seimo nariai”, – žurnalistams sakė Seimo vadovė.

Ji pripažino, kad ir pati turi pastabų šiam įstatymui.

“Suprantu, kad Miškų įstatyme maksimaliai buvo ieškoma balanso tarp viešojo ir privataus intereso. Tarp tų žmonių, kurie kažkada, tarkime, turėjo nuosavybę. Aš gerbiu privačią nuosavybę, kuri kažkada buvo nusavinta. Tačiau taip, kaip dabar įteisinta, kad turėjau nuosavybę, ją kažkam pardaviau, ten buvo mano sodyba, bet tas kažkas nori pasistatyti. Įstatyme tokią galimybę būčiau įteisinusi tik palikuonims”, – sakė I. Degutienė, pabrėžusi, kad tai yra jos asmeninė nuomonė.

Seimas šią savaitę leido atstatyti sodybas miške, nekeičiant pagrindinės žemės paskirties, tačiau tik teisme įrodžius, kad sodyba ten jau buvo. Toks reikalavimas, jeigu įstatymo nevetuos prezidentė, įsigalios nuo liepos.

Balsavęs už tokį siūlymą, Seimas pakeitė ankstesnį savo sprendimą, kad buvusias sodybas atstatyti privačiuose miškuose nekeičiant pagrindinės tikslinės žemės paskirties galėtų tik neišlikusio nekilnojamojo turto buvę tikrieji savininkai arba jų tiesioginiai palikuonys. Seimas anksčiau buvo balsavęs prieš leidimą atstatyti buvusias sodybas asmenims, nusipirkusiems ar kitaip įsigijusiems nuosavybės teisių atkūrimo dokumentus. Dabar jie galės atstatyti buvusias sodybas įsigytoje teritorijoje.

Seimas nesutiko iki 0,5 hektaro didinti minimalios teritorijos, kurią būtų galima vadinti mišku, dydžio – ir nustatė, kad ir toliau galės būti ne mažesnis kaip 0,1 hektaro žemės plotas.

Miškų įstatymas pakeistas  atsižvelgiant į Konstitucinio Teismo išaiškinimą, kad gyvenamąjį būstą miške būtų leidžiama statyti tik išimtiniais atvejais.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...