2013 Balandžio 09

Misija – internetas bibliotekoms ir kaimiškųjų vietovių gyventojams

veidas.lt


Valstybės valdoma akcinė bendrovė Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) 12 metų teikia belaidžių technologijų fiksuotojo interneto ir ketverius metus – mobiliojo interneto paslaugas.

Visoje šalyje taip pat veikia apie 1000 Telecentro įsteigtų Wi-Fi ryšio zonų. Maždaug pusė visų interneto tinklų išteklių skirti kaimiškųjų vietovių gyventojams.
Didžioji dalis (apie 80 proc.) iš beveik 400 Telecentro interneto paslaugomis besinaudojančių bibliotekų taip pat yra ne miestuose, o rajonuose.
„Nuo didžiųjų gyvenamųjų centrų nutolusias gyvenvietes internetas pasiekia lėčiau nei miestus, todėl mūsų paslauga „Erdvės“ puikiai užpildo šią nišą. Belaidėmis technologijomis ryšį suteikiame net labai nutolusiose vietovėse, dažnai tokiose, kur jokie kiti operatoriai paslaugų neteikia“, – sako Telecentro komercijos direktorius Egidijus Ropė.
Apie 80 proc. interneto „Erdvės“  naudotojų – rajonų gyventojai ir įmonės.
Mobilųjį ryšį Telecentras pirmiausiai įdiegė didžiuosiuose ir mažesniuose miestuose, tačiau jis pasiekia ir kai kuriuos nutolusius miestų rajonus, mažas gyvenvietes, sodų bendrijas (šiuo metu prieinamas apie 70 proc. šalies gyventojų) ir toliau yra plečiamas visuose regionuose.
Iš pradžių tik mobiliojo 4G interneto „Mezon“ naudotojams skirtomis Telecentro Wi-Fi ryšio zonomis nuo 2012 gali naudotis visi Lietuvos gyventojai. Absoliuti jų dauguma – kaimiškose vietovėse, o turint omenyje nuolat didėjantį išmaniųjų įrenginių populiarumą, šis tinklas esmės išplėtė galimybę naudotis internetu. Telecentro Wi-Fi ryšio zonose prie interneto galima jungtis kompiuteriais, planšetėmis, išmaniaisiais telefonais, muzikos grotuvais ir kitais įrenginiais, kuriuose yra integruota „WiFi“ ryšio sąsaja.
„Tobulėjant ryšio technologijoms interneto paslaugos natūraliai papildė ir integravosi į mūsų bendrovės veiklą, kurios didžiąją dalį tradiciškai sudarė radijo ir televizijos programų siuntimo paslaugos. Jau keletą metų mes teikiame mišrias – vaizdo ir garso transliacijų internetu, taip pat ir tiesioginių mobiliųjų transliacijų paslaugas“, – pasakoja Egidijus Ropė.
Š.m. birželio 12 d. Telecentras minės 87-ąsias savo veiklos metines.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...