2011 Gruodžio 19

Mirė Šiaurės Korėjos diktatorius Kim Jong Ilas

veidas.lt

REUTERS

Po 17 metų valdžioje šeštadienį mirė Šiaurės Korėjos diktatorius Kim Jong Ilas. Apie tai pranešė valstybinė Šiaurės Korėjos žiniasklaida.

K. Jong Ilas mirė būdamas 69 metų amžiaus, žinių pranešėja teigė, kad ilgametis šalies vadovas mirė ištiktas širdies smūgio, o ligos priežastis buvo „persidirbimas ir pasišventimas šalies žmonėms“.

Oficialioji Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA) pranešė, kad lyderis „nuo didelės protinės ir fizinės įtampos mirė šeštadienį 8 val. 30 min. vietos (1 val. 30 min. Lietuvos) laiku traukinyje per vieną savo „lauko vadovavimo“ kelionių.

Taip pat pranešta, kad šalies vadovas sirgo ilgą laiką ir jo gydymui buvo panaudotos visos įmanomos priemonės.

K. J. Ilas buvo vienas mįslingiausių lyderių, vadovavęs izoliuotai ir nuo tarptautinės visuomenės besislepiančiai šaliai.
Pasaulio komunistinis lyderis buvo kritikuojamas dėl skandalingų žmogaus teisių pažeidimų ir dėl keliamos grėsmės regiono stabilumui, nes išbandinėjo ilgo nuotolio raketas ir siekė vykdyti branduolinio ginklo programą.

2008 metais jį ištiko širdies smūgis ir viešumoje jis nesirodė kelis mėnesius. Jo įpėdiniu, manoma, bus jo trečiasis sūnus Kim Jong-Unas, kuris baigia trečią dešimtį metų ir iki pernai neturėjo jokio viešo vaidmens. Šiaurės Korėjos naujienų agentūra KCNA skatina žmones susivienyti ir palaikyti jaunąjį Kimą.

„Visi partijos nariai, kariai ir visuomenė turėtų paklusti Kim Jong Uno vadovavimui, saugoti ir dar labiau suvienyti partiją, kariuomenę ir visuomenę.“

Kimo mirtis sukels didelius rinkos svyravimus Šiaurės Korėjoje. Azijos vertybinių popierių rinkos krito, kai žinia buvo paskelbta.
Lyderio laidotuvės bus surengtos gruodžio 28 dieną Pchenjane, bet jokios užsienio delegacijos nebus pakviestos, nurodė KCNA. Nacionalinis gedulas paskelbtas nuo gruodžio 17 iki 29 dienos

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...