2010 Gegužės 10

Netektis

Mirė poetas J.Strielkūnas

veidas.lt

Eidamas 71 metus sekmadienį mirė Nacionalinės premijos laureatas, poetas Jonas Strielkūnas, skelbia Lietuvos rašytojų sąjunga.

Poetas, vertėjas J.Strielkūnas gimė 1939 metais Putauskuose, Panevėžio rajone.

J.Strielkūnas dirbo Vabalninko ir Biržų rajonų laikraščiuose, nuo 1967 metų su pertraukomis buvo “Literatūros ir meno” redakcijos darbuotojas.

Išleisti jo eilėraščių rinkiniai “Raudoni šermukšniai”, “Vėjas rugiuos”, “Po tylinčiom žvaigždėm”, “Lapkričio medis”, “Tamsūs buvo žiedai”, “Trečias brolis”, “Žirgo maudymas”, “Tamsos varpai, šviesos varpai”, “Iš vieversio žemės: eilėraščiai Julijai, Povilui, Kostui ir kitiems geriems vaikams”, “Praėjęs amžius”, “Ligi dvyliktos, eilėraščių poema “Naktiniai sodai” ir kiti.

1996-aisiais jis tapo Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, taip pat yra gavęs V.Tamulaičio I-ąją premiją, Jotvingių premiją už poezijos rinktinę “Praėjęs amžius”, A.Miškinio premiją už eilėraščių knygą “Ligi dvyliktos”, apdovanotas Taraso Ševčenkos fondo premija už poezijos vertimus iš ukrainiečių kalbos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...