2010 Balandžio 08

Vyriausybė

Ministrai reprezentacinių lėšų labdarai nebedalina

veidas.lt

Seimo Audito komiteto abejonės, ar labdarai reprezentacines lėšas skiriantys ministrai elgiasi tinkamai, sudrausmino Vyriausybės narius. Kai kurie jų šiemet prie reprezentacinių fondų nė neprisilietė, rašo “Lietuvos žinios”.

Anksčiau kai kurie ministrai iš reprezentacijai skirtų lėšų dosniai dalijo brangias dovanas vaikų namams ar kaimų bendruomenėms, rėmė bažnyčių atstatymą. Ministerijų dienraščiui pateiktuose Vyriausybės narių išlaidų ataskaitose už pirmąjį šių metų ketvirtį panašių išlaidų nebematyti.

Pasak dienraščio, krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė vienintelė iš visų ministrų neatsispyrė norui parodyti gerą širdį. Iš 4,3 tūkst. litų, per tris mėnesius išleistų reprezentacijai, 300 litų ji paaukojo labdarai.

Kultūros ministras Remigijus Vilkaitis už valstybės lėšas pamalonino Nacionalinės premijos laureatus – už beveik 500 litų nupirko jiems bilietus į filharmonijoje vykusį Vasario 16-osios koncertą. Kultūros ministro patarėja Daiva Siurblytė-Juškienė teigė, kad tai buvo ministro dovana laureatams. Ji tikino nežinanti, ar bilietą sau R.Vilkaitis taip pat pirko iš reprezentacijai skirtų pinigų. Iš viso R.Vilkaitis per tris mėnesius panaudojo 1,7 tūkst. fondo lėšų.

Didžiausią sumą – 6,3 tūkst. litų – per pirmuosius tris šių metų mėnesius reprezentacijai išleido premjeras Andrius Kubilius. 3,5 tūkst. litų atsiėjo Kovo 11-osios iškilmingas priėmimas, 1,4 tūkst. litų išleista užsienio svečiams maitinti.

Švietimo ir mokslo ministrui Gintarui Steponavičiui dalykiniai pietūs ir suvenyrai atsiėjo beveik 2,3 tūkst. litų. Raimundo Palaičio vadovaujamos Vidaus reikalų ministerijos atstovai pateikė detalią išlaidų ataskaitą, kurioje išvardyta, su kuo ministras gėrė kavą ar pietavo ir kiek visa tai atsiėjo. Per ketvirtį įvairioms vaišėms R.Palaitis išleido 2 tūkst. litų.

Ūkio ministras Dainius Kreivys per tris mėnesius 163 litus skyrė suvenyrams ir dar 1,7 tūkst. litų – užsienio svečiams priimti. Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas už 62 litus pirko gėlių, dar 942 litus išleido ministerijos svečiams maitinti. Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis už 767 litus papietavo su keliais Ispanijos Karalystės parlamento atstovais. Energetikos ministras Arvydas Sekmokas per tris mėnesius reprezentacijai panaudojo 659 litus, daugiausia – gėlėms ir dalykiniams pietums. Kitų ministrų išlaidos – dar kuklesnės. Pavyzdžiui, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis per pirmąjį ketvirtį svečiams priimti iš reprezentacinio fondo panaudojo 566 litus, teisingumo ministras Remigijus Šimašius – 483 litus. Socialinės apsaugos ministrui Donatui Jankauskui socialinių partnerių priėmimas atsiėjo 109 litus.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė reprezentacijai neišleido nė lito. Šio fondo lėšų ji apskritai niekada nenaudojo. Jos pavyzdžiu šiemet pasekė žemės ūkio ministras Kazimieras Starkevičius. Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai dienraštį informavo, kad šios institucijos vadovai šiemet taip pat neprisilietė prie reprezentacijai skirto fondo. Sveikatos apsaugos ministro Raimondo Šukio pirmtakas Algis Čaplikas kai kurių parlamentarų buvo kritikuotas už tai, kad už valstybės lėšas nupirko brangią pramoninę skalbimo mašiną, kurią kaip labdarą skyrė kūdikių namams.

Kilus triukšmui dėl ministrų pomėgio dalyti labdarą, Vyriausybė Finansų ministerijai pavedė parengti taisykles, kam ministrai gali leisti reprezentacijai skirtus pinigus. Šias taisykles netrukus turėtų svarstyti Vyriausybė.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...