2010 Gegužės 13

Pensijos

Ministerijos siekia sumažintų pensijų kompensavimo ir pareigūnams

veidas.lt

Vidaus reikalų ministerija (VRM), siekdama, kad sumažintos valstybinės pensijos būtų kompensuojamos ir pareigūnams bei kariams, Vyriausybei siūlys koreguoti Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinąjį įstatymą.

“Pareigūnų valstybinių pensijų kompensavimas aktualus ne tik vidaus reikalų sistemai – mūsų parengtas projektas sulaukė palaikymo ir iš Krašto apsaugos bei Teisingumo ministerijų. Juolab kad šios pensijos nėra apdovanojimai – jos skiriamos 20 metų ir daugiau ištarnavusiems pareigūnams ir kariams, taip pat atleistiems iš tarnybos dėl sveikatos sutrikimų, pripažintiems nedarbingais ar tik iš dalies darbingais dėl priežasčių, susijusių su tarnyba bei kitais svarbiais atvejais. Suprantama, jog šiuo metu valstybė neturi tų 50-60 milijonų litų, kurių reikėtų preliminariais skaičiavimais, tačiau turi būti nustatytas mechanizmas, kaip tai bus padaryta vėliau. Dabar esanti tvarka yra nenuosekli ir socialiai neteisinga”, – teigia ministras R. Palaitis.

Šiuo metu Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinajame įstatyme įtvirtinta nuostata, kad Vyriausybė iki šių metų liepos nustato tik sumažintų valstybinių socialinio draudimo senatvės ir netekto darbingumo pensijų kompensavimo tvarką. Vidaus reikalų ministerijos parengto Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo projekto tikslas – nustatyti analogišką garantiją ir asmenims, kuriems pareigūnų ir karių valstybinės pensijos sumažintos pagal šį įstatymą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...