2010 Rugpjūčio 23

Šilutės polderiai

Minijos kaime medžius iškirtusi bendrovė prarado teisę tvarkyti kaimo krantines

veidas.lt

Medžius Šilutės rajone, Minijos kaime iškirtusi bendrovė “Šilutės polderiai” prarado teisę vykdyti 6,6 milijono litų vertės upės krantinių sutvarkymo projektą, pranešė “Lietuvos rytas”.

Šis kaimo krantinių tvarkymas nukeltas į kitus metus. Rajono valdžia nusprendė nutraukti su bendrove “Šilutės polderiai” pasirašytą sutartį ir ruošiasi naujam Europos Sąjungos fondų finansuojamo projekto konkursui.

“Šilutės polderių” paslaugų atsisakyta todėl, kad iki sutartyje numatyto termino – rugpjūčio 20 dienos įmonė nebaigė techninio projekto ir iki šiol nėra gavusi statybos leidimo. Projektavimo darbai įstrigo kilus skandalui dėl Minijos kaime iškirstų medžių.

Pagal pirminius įsipareigojimus, techninis projektas turėjo būti baigtas šių metų birželio 30 dieną.

Skubant pasirengti būsimiems darbams, birželio pradžioje kultūros paveldo saugomoje teritorijoje nuo krantinių buvo pašalinta visa augalija.

Po tokio akibrokšto atidžiau įvertinę rengiamą projektą paveldosaugininkai pareikalavo nemažai pakeitimų, ir jo derinimas buvo atidėtas.

Dabar savivaldybė rengia sąlygas naujam projektavimo ir statybos darbų konkursui. Jis bus paskelbtas kitą mėnesį.

Jei būsimojo konkurso dalyviai neapskųs rezultatų, su jo laimėtojais sutartį ketinama pasirašyti iki metų pabaigos.

Šilutės savivaldybės planavimo ir plėtros skyriaus vedėja Rasa Bičkauskienė teigė, kad Minijos kaimo krantines sutvarkyti bus spėta, nes šiam projektui skirtas ES lėšas rajonas gali panaudoti iki 2015 metų.

Vertingo projekto praradimas – ne vienintelė bendrovės “Šilutės polderiai” nesėkmė.

Už neteisėtą 251 medžio iškirtimą valstybės saugomoje teritorijoje bendrovei kartu su Šilutės rajono savivaldybe pareikštas per 560 tūkstančių litų civilinis ieškinys.

Maža to, neteisėtai medžius iškirtusiai įmonei gresia ir baudžiamoji atsakomybė.

Dėl galimo aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių taisyklių pažeidimo Klaipėdos apygardos prokuratūroje praėjusią savaitę pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Baudžiamosios atsakomybės gali neišvengti ir atsakingi pareigūnai, išdavę leidimą kirsti medžius Nemuno deltos regioniniam parkui priklausančiame Minijos kaime.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Aurimas Aurimas rašo:

    Toks įspūdis darosi, kad beveik visos Lietuvos įmonės atlieka nusikalstamą veiklą.

    Sąmokslo teorija: visas įmones valdo Lietuvos mafijos kartėlis sudaręs sąjungą su policija.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...