2013 Sausio 30

Mineralinis vanduo „Vytautas“ pradėtas eksportuoti į Kiniją

veidas.lt


Įvertinant esamą rinkos situaciją Lietuvoje ir vietines galimybes įmonė UAB „Birštono mineraliniai vandenys“ Ko. pagrindiniu plėtros keliu mato savo produkcijos eksportą. Bendrovė ieškodama eksporto galimybių tiek į tradicines, gerai žinomas rinkas, tiek į naujas, turinčias didelį augimo potencialą šalis, įgyvendino projektą „UAB „Birštono mineraliniai vandenys“ ir Ko.

Eksporto plėtra į Kiniją“. Ūkio ministerijai skyrus 50 543 litų Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinės paramos, pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos priemonę „Naujos galimybės“, bendrovei suteikta galimybė savo produkciją pristatyti tarptautinėje gėrimų ir maisto parodoje Goungzhou mieste, Kinijoje.
Įmonės vystymasis, konkurencingumo augimas siejamas su bendrovės eksporto plėtra. Kinija buvo pasirinkta gerai išstudijavus geriamojo mineralinio vandens suvartojimo tendencijas įvairiose užsienio šalyse. Buvo išanalizuoti vartotojų įpročiai, vandens suvartojamo rodikliai skirtingose užsienio šalyse, rinkos potencialo tendencijos bei įėjimo į rinką barjerai.
Sudėtingesniu visoms įmonėms laikotarpiu, sulėtėjus ekonomikai ir sumažėjus vartojimui šalyje projektai susiję su eksportu vertinami kaip ne pirmo būtinumo, ir įmonių vadovai linkę juos vystyti etapais, su mažomis investicijomis, optimizuojant išlaidas ir išlaikant esamus klientus Lietuvoje. Apsisprendimą vystant projektus gali pakeisti Europos Sąjunga suteikdama tiesioginę paramą įmonėms, nusprendusioms plėstis eksporto keliu ir prisidėdama prie ilgalaikio konkurencingumo augimo.
„Be ES paramos bendrovė nebūtų pasiryžusi įkelti kojos į tokią tolimą rinką. Tiesioginė paramos įtaka: didesnė investicinė grąža, mažesnė įgyvendinimo rizika ir geresnė rezultatų kokybė“ – teigė UAB „Birštono mineraliniai vandenys“ ir Ko verslo plėtros direktorius Rolandas Sturlis.
Šį rudenį Kinijos rinkai bendrovė pristatė natūralų mineralinį vandenį „Vytautas“ bei „Akvilė“. „Daug mineralinių medžiagų turintis mineralinis vanduo „Vytautas“ sukėlė didelį susidomėjimą ir neįprastas reakcijas tarp kinų“ – pasakojo R. Sturlis.
Įsisavinus Europos Sąjungos paramą įmonės eksporto didinimo sprendimai tampa daug patrauklesni. Bendrovės plėtra užsienio rinkose kurs patrauklų Lietuvos gamintojų įvaizdį pasaulio valstybėse bei padidins biudžeto pajamas mokesčių pavidalu, prisidės prie visos šalies eksporto didinimo ir teigiamo užsienio prekybos balanso siekimo.
UAB  „Birštono mineraliniai vandenys” ir Ko – seniausia ir didžiausią patirtį turinti įmonė užsiimanti mineralinio vandens gavyba. Įmonė veikia nuo 1924 metų, kai pirmą kartą Lietuvoje pramoniniu būdu į butelius buvo pradėtas pilstyti natūralus mineralinis vanduo. Šiandien „Birštono mineraliniai vandenys“ konkurencinį pranašumą kuria naudodami pažangias technologijas bei griežtus kokybės standartus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...