2012 Kovo 08

Ignalina kurs mineralinio vandens gydyklas

veidas.lt


Ignalinos vadovai užsimojo įkelti koją į sveikatingumo turizmo rinką, miestą paversti kurortu ir pradėti vilioti poilsiautojus mineralinio vandens bei purvo vonių gydyklomis.

Kaip „Veidui“ teigė Ignalinos meras Bronis Ropė, mieste jau pradėti žvalgomieji geologų aptikto mineralinio vandens telkinio gręžimo darbai. „Šiuo metu pasiektas 160 metrų gylis. Dar reikės įsigręžti 70–80 metrų, ir turėtume pasiekti sūrimą, kurio koncentracija – 20–30 miligramų natrio litre. Pagal geologų tyrimus, šis sūrimas gali būti naudojamas dvejopai: pirmiausia sveikatingumo tikslams, nes mineralinio vandens vonios slopina įvairius skausmus – artrito, uždegimų, alergijų. Be to, papildžius gėlu vandeniu, tokį vandenį būtų galima pilstyti į butelius ir pardavinėti“, – pasakojo B.Ropė.
Atlikti tyrimus ir nustatyti, kokių cheminių elementų yra vandenyje, kokioms ligoms gydyti jis tinkamas, savivaldybė planuoja iki liepos mėnesio.
Išžvalgę gręžinį Ignalinos vadovai šių metų pabaigoje taip pat ketina siekti kurorto vardo: šiuo metu miestui suteiktas kurortinės teritorijos statusas, o norint tapti kurortu reikia turėti savo išteklių naudojimo infrastruktūrą – savo mineralinio vandens, gydomojo purvo.
Iki kitų metų pradžios atsilaisvinusiose ligoninės patalpose netoli gręžinio planuojama įkurti sanatoriją ir pradėti teikti sveikatinimo paslaugas – įrengti mineralinio vandens ir purvo vonias. Ketinama panaudoti ir jau esamą infrastruktūrą – SPA centrą, baseinus, pirtis, viešbučio ir maitinimo įstaigas. Meras viliasi, kad ištyrus gręžinį verslininkai susidomės ir pilstymo į butelius verslu. Prie gręžinio jau numatyta vieta gamybinėms patalpoms, atliekami parengiamieji darbai, rengiami sanitarinių zonų detalieji planai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...