2011 Birželio 03

Milijardus paaukojusių filantropų pasaulyje – 19

veidas.lt

"Veido" archyvas

Įtakingas žurnalas “Forbes” paskelbė daugiausiai labdarai pinigų per savo gyvenimą paaukojusių turtuolių sąrašą. Tokių, kurie jau yra paaukoję daugiau nei po milijardą JAV dolerių, pasaulyje suskaičiuota 19 – penketu daugiau nei prieš trejetą metų.

Du trečdaliai, arba 13 šių filantropų, yra amerikiečiai, ir tik vienas iš jų nėra verslininkas. Pirmojoje šio garbingo sąrašo vietoje – “Microsoft” įkūrėjas Billas Gatesas. Šis dosniausias pasaulyje žmogus labdarai jau yra skyręs 28 mlrd. JAV dolerių. Tai tris kartus didesnė suma, nei labdarai yra skyręs investicijų genijus Warrenas Buffetas. Beje, pastarasis pirmiau tikino, kad labdarai jo pinigai atiteks tik po mirties. Tačiau po 2006-aisiais išgyventos širdies persodinimo operacijos jis savo nuomonę pakeitė: iki šiol labdarai jis jau yra skyręs 8,3 mlrd. JAV dolerių, iš kurių vien pernai – 1,9 mlrd. Beje, pernai kartu su B.Gatesu jiedu įsteigė portalą givingpledge.org, skirtą raginti turtuolius aukoti savo pinigus.

Trečiojoje “Forbes” sudaryto dosniausių turtingųjų sąrašo vietoje atsidūręs George’as Sorosas per visą gyvenimą yra paaukojęs 8 mlrd. JAV dolerių,  nuo jo palyginti nedaug atsilieka “Intel” steigėjas Gordonas Moore’as, iš viso labdarai paaukojęs 6,8 mlrd. JAV dolerių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...