2011 Birželio 10

Miestų jaunimą mokys laisvalaikį leisti be kompiuterio

veidas.lt

"Veido" archyvas

Šiuolaikinėms šeimoms vis mažiau laiko lieka galvoti apie ekologiją ir sveiką gyvenimo būdą, o ką jau kalbėti apie jo propagavimą vaikams. Dažniausiai tikimasi, kad šį darbą atliks mokytojai. Tuo tarpu mokykloje vaikai gauna daug teorinių žinių, o už klasės ribų išeina ir realybę „pačiupinėja“ retkarčiais. Stebėdami šias tendencijas į pagalbą skuba neformaliojo ugdymo puoselėtojai eko-kūrybinės stovyklos „Eko vaikai“ kūrėjai.

„Ilgai gilinomės į šiuolaikinės šeimos gyvenimo būdą. Pastebėjome, kad esant įtemptam gyvenimo ritmui, šeimos yra atitrūkusios nuo gamtos, neturi laiko rūpintis tuo ką valgo ir geria. Norėjome, kad stovykla „Eko vaikai“ būtų tarsi mažas žinių elementorius, kurį perskaitęs vaikas gautų sveikos gyvensenos pagrindų, suprastų, kad laisvalaikis įdomus gali būti ne tik prie kompiuterio“, – pasakojo stovyklos organizatorė, „Šeimos šventės“ direktorė Inga Klimienė.

Geriausiai su ekologija ir sveikatingumu vaikai gali susipažinti neformaliojo ugdymo užsiėmimuose. O efektyviausias būdas teorinei informacijai per save „perleisti“ yra vaikų vasaros stovyklos kaime, kuriose dėmesys skiriamas vaikų saugumui, užimtumui ir tobulėjimui – įsitikinę tėveliai dalyvavę vaikų vasaros stovyklų organizatorių „Šeimos šventės“ tyrime.

Eko-kūrybinėje stovykloje vaikai pažins gamtą, pasitelkdami gamtos resursus, mokysis pramogauti ir mėgautis sveiku maistu.

„Trokštame, kad mūsų stovykloje vaikams būtų įdomu ir kad gautas žinias jie pritaikytų ateityje, sveiko gyvenimo žinutę perduotų tėvams bei draugams“, – kalbėjo stovyklos „Eko vaikai“ vadovė Eglė Sirvidytė.

Kiekvienai stovyklos dienai bus skirta skirtinga tema, veiks teminiai būreliai, kuriuose vaikai mokysis veikti kūrybiškai ir dirbti komandoje. Stovyklautojų lauks ir sportiniai komandos formavimo žaidimai, filmų vakarai po atviru dangumi ir muzikinės vakaronės prie laužo.

Svečiai-kompetentingi asmenys supažindins vaikus su ekologiško gyvenimo būdu, atsakys į rūpimus klausimus. Taip pat bus rengiami pažintiniai žygiai į mišką su biologu. Astronomas vaikus supažindins su planetomis, kartu su juo vaikai stebės dangaus kūnų judėjimą. O stovyklos pabaigoje tėveliai gaus nepaprastą dovaną – vaikų sukurtą spektaklį.

voruta.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...